Володимир Зеленський порівняв ООН із «супергероєм на пенсії»

Президент України обурився несправедливим розподілом Covid-вакцин і відсутності єдності всередині ООН

11:06, 23 вересня 2021

Президент України Володимир Зеленський порівняв нинішній стан Організації Об'єднаних Націй, порівнявши її із «супергероєм на пенсії». Про це він сказав під час свого виступу на загальних дебатах в рамках 76-ї Генеральної асамблеї ООН.

За словами президента, критика щодо ООН має підстави, оскільки організація з часом втратила свою єдність.

«Сьогодні ООН – як супергерой на пенсії, який забув, що він міг зробити. Він вважає себе тягарем, слабким, кволим і непотрібним дідом, життя якого пройшло марно. А може ООН дещо пригадає?», — запропонував глава держави.

Зеленський закликав згадати, що саме завдяки цій організації з 1981 року понад мільярд людей вперше отримали доступ до питної води.

Крім того, ООН доклала величезні зусилля для захисту прав і свобод людей в усьому світі, забезпечує їжею мільйони людей у 73 країнах світу, а також створила ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ.

Нагадавши про це, президент України закликав країни-учасниці знову об'єднатися і «докласти всіх зусиль, щоб посилити нашу взаємодію».

«Покажемо і просто зробимо, навіть без резолюцій, без декларацій. Як люди, як нації, як Об'єднані Нації, які зробили свій вибір. Або вчинки будуть наповнені змістом, або ці крісла будуть порожніми. Ось вам ціна цього вибору», – додав Зеленський.

Окремо президент України «пройшовся» по розподілу Covid-вакцин у світі, порівнявши його з розподілом рятувальних шлюпок і назвавши ліки знаряддям для дискримінації.

Своє обурення він пояснив тим, що «не міг уявити, що колись знаряддям для дискримінації стануть саме ліки».

«Ми грали у рівність, ми грали у єдність. Де одна справа – ділити спільні цілі, інша – спільно ділити вакцини. Виявилося, що у статтях про рівність, як у рекламах, є зірочка і напис дрібним шрифтом: всі ми люди, всі ми в одному човні, але рятувальні шлюпки першими отримають пасажири першого класу», – заявив Зеленський.

76-а сесія Генасамблеї ООН присвячена питанням протидії пандемії коронавирусу, а також збереженню навколишнього середовища — паралельно відбуватиметься кілька великих міжнародних форумів з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища. Щорічні загальні дебати почалися 21 вересня і триватимуть до 27 вересня.