Президент Володимир Зеленський спрямував прем’єр-міністру Володимирові Гройсману листа щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ Павла Клімкіна, повідомила прес-служба Офісу президента (ОП).
За словами голови ОП Андрія Богдана, такий крок Зеленського пов’язаний із тим, що Міністерство закордонних справ не погодило з ним свою відповідь на ноту Росії щодо українських військовополонених моряків. Богдан заявив, що, хоча запропонована Кремлем процедура звільнення моряків неприйнятна, «можна досягнути компромісу».
«Крим – це Україна, ми боремося за повернення Криму під нашу юрисдикцію. Крім процедури, яку пропонує Російська Федерація, яка не є прийнятною для України, існують інші процедури. У переговорному процесі можна досягнути компромісу й повернути наших громадян в Україну», – цитують голову ОП у повідомленні.
Також, як повідомив Богдан, Зеленський повторно звернеться до Верховної Ради щодо звільнення голови МЗС.
«Ми сьогодні звертатимемося до парламенту щодо зміни кадрів і призначення тих, яким довіряє президент, а також щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра закордонних справ за ті дії, які прямо суперечать чинному законодавству», – йдеться в цитаті голови ОП.
Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін оголосив, що йде у відпустку незалежно від того, яке рішення ухвалить Верховна Рада щодо його відставки. Свою відпустку він назвав «політичною», під час якої формуватиме «свою команду».
«Незалежно від того, яке рішення і коли прийме Рада щодо моєї відставки, я ухвалив рішення піти у відпустку – вважаю, що це буде чесно і правильно. Але не просто у відпустку, а політичну відпустку, оскільки у півсили працювати не можу, і саме зараз настав час будувати справжню політичну команду», – заявив Клімкін під час відезвернення у Facebook.
27 червня президент Зеленський заявив, що Клімкін не погоджував із ним відповідь України на ноту Росії щодо військовополонених моряків, і звинуватив міністра в тому, що такі дії ставлять під загрозу можливість повернення полонених додому. Очільник МЗС відповів на це, що має повноваження відповідати на ноти Кремля без погодження з президентом.
17 травня Клімкін заявив, що іде у відставку. Однак Верховна Рада не підтримала обидві постанови про його звільнення – від парламентського комітету із закордонних справ та від президента Зеленського.