Зеленський вніс до Верховної Ради проект змін до Конституції щодо децентралізації

Президент вніс законопроект як невідкладний

21:55, 13 грудня 2019

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 13 грудня, вніс до Верховної Ради законопроект про зміни до Конституції України щодо децентралізації влади. Про це йдеться на сайті парламенту.

Зеленський вніс відповідний законопроект як невідкладний. Зазначається, що законопроект зареєстрували та передали на розгляд керівництву. Наразі текст проекту не оприлюднили.

Зазначимо, що раніше у команді президента Володимира Зеленського заявляли про готовність провести конституційну реформу за підсумками зустрічі «нормандської четвірки» щодо децентралізації.

Помічник президента Андрій Єрмак пояснив, що про федералізацію не йтиметься. За його словами, зміни до Конституції стосуватимуться передачі частини повноважень на місця, а також буде визначені положення про непідконтрольні території Донбасу.

Сам Зеленський пояснив, що записані в Мінських угодах зміни до Конституції України мають на увазі ту децентралізацію, яку Україна зараз і реалізує на всій своїй території. Глава держави вважає, що йому в цьому питанні вдалося переконати Німеччину та Францію.

Водночас, за словами глави МЗС, те, що будуть внесені певні конституційні зміни на основі децентралізації, обіцяв ще попередній уряд.

В жовтні перший заступник голови депутатської фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко заявив, що зміни в Конституцію в частині реформування місцевого самоврядування (децентралізації) будуть ухвалені «інтенсивно» – у грудні або січні.

Раніше в «Слузі народу» заявляли, що мають намір прискорити завершення децентралізації, щоб провести дострокові місцеві вибори.

Як інформував ZAXID.NET, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Лідери «нормандської четвірки» домовилися про розведення військ у трьох районах до березня 2020 року; обмін полонених до кінця 2019 року, повне припинення вогню до кінця 2019 року, продовження чинного закону про особливий статус для Донбасу, розширення мандату СММ ОБСЄ.

Водночас сторонам не вдалося домовитися про проведення місцевих виборів на Донбасі, відновлення Україною контролю над кордоном, транзит російського газу територією України.