Зеленський заявив про готовність розслідувати сміттєву блокаду Львова

СБУ має притягнути до відповідальності тих, хто давав накази блокувати прийом львівського сміття

12:47, 6 липня 2019

Під час офіційного представлення нового голови Львівської ОДА президент України Володимир Зеленський підняв питання львівського сміття. Зокрема, він заявив про готовність розслідувати усі факти про підпал Грибовицького полігону та сміттєву блокаду, яка тривала більше року.

Представлення нового голови ЛОДА Маркіяна Мальського відбулося у актовій залі Львівського університету імені І. Франка. Окрім Володимира Зеленського на урочистості приїхали керівник офісу президента Андрій Богдан та в.о. голови СБУ Іван Баканов.

Одразу після представлення Маркіяна Мальського президент підняв питання стосовно проблем зі сміттям у Львові.

«У мене питання – що робити зі сміттєвою проблемою? Вона є?», – звернувся до присутніх Зеленський.

На це питання відповів керівник офісу президента Андрій Богдан.

«Останні роки ми дуже багато чуємо, що цей конфлікт спровокований місцевою і центрально владою. Ми хочемо, щоб ніколи не було такого конфлікту. Ми хочемо це вирішити», – сказав Богдан.

Після Богдана слово взяв міський голова Львова Андрій Садовий. Він попросив президента провести чесне розслідування щодо сміттєвої блокади і загибелі людей на Грибовицькому полігоні.

«Єдине прохання, щоб нарешті почалось реальне розслідування, і ті нелюди, які підпалили полігон і які робили оцю блокаду, були покарані. Тому що це і великі матеріальні збитки і це загиблі люди. Я би дуже просив, щоб було розслідування. Для мене це питання честі», – заявив Садовий.

Володимир Зеленський водночас попросив Садового надати прізвища тих людей, яких він вважає відповідальними за сміттєву блокаду та підпал полігону. Президент заявив про готовність розслідувати ці злочини.

«Ми привезли сюди голову СБУ, щоб почути конкретні прізвища людей, виконавчої влади, місцевих влад, які сприяли цьому тиску. Якщо можна почути ці питання, ми займемося цими людьми», – сказав Зеленський.

«Я готовий максимально працювати зі слідством. Якщо будуть відповідні справи відкриті, міська рада надасть всю необхідну інформацію, тому що для мене важлива об’єктивність, і для мене важливий є чесний результат. Це важливо для всіх — для Львова, для України», – відповів Зеленському Андрій Садовий.

Керівник офісу президента Андрій Богдан наголосив на необхідності провести ефективне розслідування злочинів, про які розповів Садовий.

«Ці заяви, які озвучив пан Садовий, це можна вважати заявою про злочин. Це екологічна безпека країни, це екологічна безпека цілого міста. Таку заяву про злочин треба внести в Єдиний державний реєстр. І я думаю, що Служба безпеки України може і має обов’язок ефективно розслідувати, хто давав команди, кому давав команди, як виконувались ці вказівки, як блокували, які були підрозділи задіяні. І відповідних посадових осіб, якщо це було порушення трудової дисципліни, то таких осіб треба звільнити, а тих, хто давав такі вказівки, треба притягнути до відповідальності», – заявив Богдан.

Нагадаємо, після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі у Львові виникли проблеми з вивозом сміття . Сміттєзвалища у Львівській та інших областях країни масово відмовлялись приймати відходи зі Львова, через що з міста місяцями могли не вивозити сміття. Андрій Садовий неодноразово заявляв, що місто опинилось у сміттєвій блокаді, яка є виключно політичною.

Влітку 2017 року голова ЛОДА Олег Синютка заявив, що готовий взяти повноваження з вивозу сміття зі Львова на два роки, але міській раді треба заплатити 600 млн грн (по 300 млн грн на рік). Мерія погодилась на цю пропозицію, оскільки через сміттєву блокаду неможливо було повноцінно очистити місто від відходів. Повноваження на вивіз сміття львівській мерії повернули 1 липня 2019 року.