Президент Володимир Зеленський у вівторок, 23 грудня, звільнив голову Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка. Таке рішення він озвучив на зустрічі Ради розвитку громад і територій.
Бондаренка звільнили разом із очільником Львівщини Маркіяном Мальським. Їхнє звільнення президент пояснив так, що його команда не побачила жодного результату ні в Закарпатській області, ні у Львівській області.
«Ми говорили про те, що будемо оцінювати в кінці цього року роботу кожного. Я ще раз хочу подякувати всім, подякувати головам ОДА. Я прийняв рішення їх звільнити – не через те, що вони люди недосвідчені чи нечисті на руку, як то кажуть, а через те, що у цих двох областях ми не побачили жодного результату. Тому я хочу подякувати голові Закарпатської ОДА Ігорю Бондаренку – ми вдячні за роботу – і голові Львівської ОДА Маркіяну Мальському», – зазначив президент.
Бондаренко перебував на посаді трохи більше шести місяців. Його було призначено на посаду 5 липня 2019 року. Представлення Бондаренка відбулося під час скандальної наради президента Зеленського на Закарпатській митниці.
Ігор Бондаренко починав кар’єру військовослужбовцем. Після звільнення внаслідок скорочення ЗСУ на початку 1990-х став приватним підприємцем. На початку 2000-х почав державну службу, де пройшов шлях від заступника глави Мукачівської райдержадміністрації до директора департаменту Міністерства юстиції.
У біографії Бондаренка починаючи з 2010 року довгий час зазначалося, що він тимчасово не працює. Водночас ряд закарпатських медіа називають Бондаренка успішним бізнесменом – він є засновником кондитерського дому «Bondarenko» та мережі закарпатських кав’ярень.
В інтернеті немає статей чи новин про його політичні вподобання чи позиції. Відомо лише, що в період 2002 – 2006 років Бондаренко працював помічником депутата з блоку «За Україну», екс-міністра юстиції Миколи Оніщука.
За даними бізнес-видання «Ділова столиця», Ігор Бондаренко опинився на останньому місці за результатами роботи серед губернаторів областей. Голова Закарпатської облдержадміністрації набрав найбільшу кількість негативних балів – мінус 68. За час правління Бондаренка на Закарпатті погіршилася динаміка капітальних інвестицій на понад 15% у порівнянні з минулим роком. Експорт товарів і послуг скоротився більше ніж на 8%.
Наразі сам Ігор Бондаренко ніяк не прокоментував свою відставку.