Земельний закон треба ветувати, - Дубневич

11:30, 12 вересня 2012

Сьогодні, 12 вересня, під час сесії Львівської обласної ради депутат Ярослав Дубневич виступив з трибуни обласної ради з пропозицією звернутися до президента України з вимогою ветувати прийнятий Верховною Радою України законопроект 10043 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності».

Депутат наголосив, що вже неодноразово він та його колеги-депутати приймали рішення щодо неприпустимості введення в дію закону про ринок землі в такому вигляді, який він зараз має.

Дубневич підкреслив, що «депутати Партії регіонів та її сателітів у вигляді литвинівців та тушок-перебіжчиків фракції Рибакова та так званих позафракційних створили абсолютно підконтрольний маріонетковий державний орган, який і буде практично одноосібно вирішувати, кому і на яких умовах продавати нашу землі. Цей орган буде навіть не земельним банком, якому попри все довелося б мати стосунки визначені правилами фінансової етики».

Депутат запропонував прийняти на сесії Львівської обласної ради звернення до президента України ветувати цей закон як антиукраїнський та антинародний: «звертаюся до сьогодні до депутатів з проханням прийняти звернення, котре внесене мною у порядок денний сьогодні і зробити усе для того, аби не допустити, щоб в українців забрали їх землю».

Подаємо текст виступу депутата Львівської обласної ради Ярослава Дубневича повністю:

«Я та низка інших депутатів вже неодноразово виступали з цієї трибуни з приводу прийняття 21 червня законопроекту №10043 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності".

6 вересня Верховна Рада України спочатку скасувала цей законопроект, а тоді, як завжди, на вечірньому засіданні ухвалила його повторно, нібито з благими намірами утворити Державний земельний банк, який  має надавати виключно селянським, фермерським, сільськогосподарським агроформуванням кредити не більше 5 відсотків від ставки Національного банку.

Насправді ж депутати Партії регіонів та її сателітів у вигляді литвинівців та тушок-перебіжчиків фракції Рибакова та так званих, позафракційних, створили абсолютно підконтрольний маріонетковий державний орган, який і буде практично одноосібно вирішувати, кому і на яких умовах продавати нашу землі. Цей орган буде навіть не земельним банком, якому попри все довелося б мати стосунки визначені правилами фінансової етики. Це буде просто чинне на сьогодні Державне агентство з земельних ресурсів в одній особі.

Таким чином, без жодного врахування позиції місцевих громад землі роздаватимуть направо і наліво рішенням навіть не обласного – центрального рівня.  Місцеві громади позбавляються отримання орендної плати за землю з ділянок, котрі, опиняючись за межами населених пунктів, автоматично стають державними з 1 січня  2013 року. Про будь-який розвиток місцевого самоврядування,  коли держава одноосібно розпоряджатиметься землями, можна забути.

Фактично, депутатська більшість у Верховній Раді узаконила продаж земель сільськогосподарського призначення. Голосування у парламенті дозволяє уже сьогодні розпочати розподіл землі, а вже потім де-факто легалізувати її продаж. Тобто, коли закон про ринок землі вступить у силу, виявиться, що усі земельні запаси уже давно розподілені, і продавати буде нічого. Сьогодні близько чверті сільськогосподарської землі України знаходиться у державній власності, і право розпоряджатись нею отримав цей центральний орган влади.

Окрема небезпека цього недолугого закону міститься також у можливості через примітивну схему продавати її іноземцям.

Я неодноразово з цієї трибуни наголошував, що введення вільного ринку землі без проведення повного розмежування земель та впровадження єдиного кадастру буде означати лише одне – фактичне загарбання української землі з метою наживи.

Як представники інтересів громади Львівської області ми зобов’язані зробити усе для того, аби не допустити, щоб в українців забрали їх землю.

 Тому звертаюся сьогодні до депутатів з проханням прийняти звернення, котре внесене мною у порядок денний сьогодні, і зробити усе для того, аби не допустити, щоб в українців забрали їх землю».