Землекористувачам Львова обіцяють перерахунок за новою оцінкою землі

16:17, 1 квітня 2011

Заступник начальника управління природних ресурсів і регулювання земельних відносин Львівської міської ради Ігор Гуменчук запевняє, що коли для Львова розроблять новий документ щодо нормативної оцінки землі, для землекористувачі проведуть перерахунок орендної плати за землю.

Про це він повідомив 1 квітня під час прес-конференції.

Ігор Гуменчук розповів, що нова грошова оцінка землі була введена з 1 січня 2011 року, відтак управління природних ресурсів і регулювання земельних відносин Львівської міської ради почало укладати з землекористувачами нові договори. Зараз управління працює з 600 такими угодами. Загалом в місті зареєстровано 3,5 тис. угоди про користування комунальною землею.

Проте, як з’ясувалось згодом, згідно з новою оцінкою, зі слів чиновника, багато підприємств та організацій виявили, що платити вони повинні значно більші суми, аніж прогнозувалось. Відтак вони звернулась до міста з проханням про перегляд грошової оцінки землі.

Отож, новий такий документ мав би з’явитись через три місяці, оскільки попри перерахунок, потребує також проходження низки погоджень, державної експертизи, після цього його винесуть на громадське обговорення у Львові, і тільки після цього – на сесію Львівської міської ради.

Ігор Гуменчук зауважив, що з цієї причини вчора на сесії Львівської міської ради депутати прийняли ухвалу про те, що наразі землекористувачам у місті нададуть пільгу у розмірі 60% від нарахованої суми плати за землю.

Він додав, що під час обговорення цього питання звучали зауваження про те, що нібито можна повернутись до попередньої грошової оцінки – 1999 року, що могло б нібито задовольнити підприємців. Проте, запевняє Ігор Гуменчук, це зробити нереально, адже система оцінки вноситься у програмне забезпечення, відтак, каже він, якби ввели у дію стару систему, існуючи втратила б чинність, а старою не змогли б користуватись, адже було її замінено на нову.

«Утворився б вакуум, колапс у земельних питаннях», – пояснив чиновник.

Відтак, зваживши думки підприємців, профспілок, роботодавців тощо, вчора на сесію було винесено ухвалу, яка стала консенсусом між згаданими сторонами і владою, запевнив Гуменчук.

Ухвала передбачає коригування документу щодо земельної оцінки впродовж трьох місяців. На цей час підприємства, які вже уклали нові угоди щодо орендної плати, платитимуть лише 40% від суми нарахувань, здійснених за новою оцінкою землі (тобто тією, що вступила в дію з 1 січня 2011 року). Такий відсоток вони сплачуватимуть до моменту введення в дію нового документу щодо грошової оцінки.

«Ті, хто ще не уклав угоди і платить за старою системою, до введення в дію нової грошової оцінки платитимуть без змін. Потім для них буде проведено перерахунок за новим документом – на період з дня прийняття вчорашньої ухвали на сесії. Ми хочемо, щоб усі були в рівних умовах, потім для усіх пройде перерахунок. Зараз у нас починається технічна робота над цим питанням», – сказав Гуменчук.

Новий документ щодо оцінки землі коштуватиме бюджету міста 80 тис. грн.

Відповідаючи на запитання про те, чому таке незадоволення викликало згадане рішення, що набуло чинності 1 січня, Ігор Гуменчук запевнив, що у документі не було помилок і він пройшов державну експертизу без зауважень.

Він наголосив, що на вартість земельної ділянки впливає під час розрахунку оцінки землі понад 3 тис, різноманітних факторів, тому за оренду схожих ділянок призначають різну платню. Також ці фактори, а точніше їх наявність чи відсутність (наприклад, наявність інженерних мереж та ін.) можуть змінюються з часом.

Водночас, чиновник розповів, що Київ ввів земельну оцінку 2001 року, Одеса – тільки минулого року.

Крім того, Гуменчук уточнив, що коефіцієнти, які враховуються при нарахуванні орендної плати за землю (залежно від виду економічної діяльності), є сталими величинами і наразі переглядатись не будуть.

Як інформував ZAXID.NET , 31 березня депутати Львівської міської ради прийняли рішення, згідно з яким платники орендної плати за землю та земельного податку до моменту введення нової нормативної оцінки землі платитимуть за спеціальною пільгою розміром 60% від суми нарахованих платежів.