Землетрус у Японії: 2 тисячі загиблих, 1,13 тис. – поранених

11:32, 13 березня 2011

Як повідомило в неділю інформаційне агентство Кіодо, кількість загиблих і зниклих без вісті в результаті Великого землетрусу Східної Японії, як називають найсильніший в історії землетрус на північному сході країни, сягнула 2 тисяч. Майже 1,13 тисячі людей отримали поранення.

 

Сотні тисяч жителів Японії відчувають нестачу питної води та продуктів на північному сході Японії, де стався руйнівний землетрус і цунамі. Влада відправляє гуманітарну допомогу в постраждалі райони, проте деякі населені пункти виявилися відрізаними від зовнішнього світу водою після цунамі, інформує Кореспондент.

Так, у місті Івакі з населенням майже 350 тисяч осіб закінчуються запаси їжі і бензину. Місто знеструмлено, магазини закриті. Місцева поліція видала людям, які залишилися без житла, 90 ковдр та рисові кульки. Поки в місто допомога від уряду не надходила.

У ніч на неділю в постраждалих від стихії районах різко похолодало, відзначає телеканал NHK. Деякі центри прийому біженців відчувають труднощі з обігрівом людей через брак палива.

У шести префектурах Тохоку створені близько 2,05 тисячі центрів для прийому біженців. З префектури евакуювали близько 380 тисяч людей.

Землетрус магнітудою 9,0 стався в Японії 11 березня і викликав цунамі висотою більше десяти метрів. Епіцентр землетрусу знаходився за 373 кілометрів на північний схід від Токіо, його вогнище залягало на глибині 24 кілометри. Незабаром в тому ж районі сталося ще кілька потужних підземних поштовхів магнітудою понад 6,0.

Тим часом влада японської префектури Фукусіма повідомила, що проводять евакуацію від 70 тисяч до 80 тисяч жителів району навколо АЕС Фукусіма-1, на якій в результаті руйнівного землетрусу сталася аварія.

У неділю влада повідомила, що понад 20 людей зазнали впливу опромінення поблизу АЕС Фукусіма-1. Всі опромінені - жителі Футаба, що знаходиться в трьох кілометрах на північ від АЕС. Проте медики повідомляють, що загрози їхньому здоров'ю немає.

Імовірно, вони могли отримати опромінення після того, як на АЕС вдалося вивести за межі енергоблоку газ, який скупчився під оболонкою ректора, в якому були радіоактивні речовини. Ця процедура була необхідна, щоб знизити тиск під захисною оболонкою.