Зерно має стати українською нафтою і газом, - Ющенко

19:44, 22 липня 2009

Основною причиною занедбаного стану українського аграрного сектору є відсутність реформ, які розкрили б потенціал стратегічної галузі української економіки, - зазначив Президент України Віктор Ющенко 22 липня в інтерв’ю газеті "Сільські вісті". Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Глави держави.

Президент нагадав про ті стимули, які були надані для розвитку сільського господарства за часів його прем'єрства, зокрема, запровадження єдиного податку для аграрних виробників, створення Аграрного фонду тощо.

Зараз, на переконання Глави держави, уряд не вживає ефективних кроків, які свідчили б про його увагу до галузі та бажання її розвивати. Так, за І півріччя план асигнувань за рахунок загального фонду Держбюджету на підтримку підприємств АПК виконано на 78%. До того ж, обсяг передбаченої у Держбюджеті-2009 підтримки аграріїв у 2,6 разу менший, ніж торік. Порівняно з минулим роком, на підтримку тваринництва і рослинництва передбачено коштів у 5,4 разу менше, ніж торік, на здешевлення кредитів - у 3,5 разу менше. Розрахункова потреба у бюджетних коштах для здешевлення кредитів, отриманих у 2006 - 2008 роках, становить близько 1,5 млрд грн, а бюджетом передбачено всього 300 млн грн. Кошти Стабілізаційного фонду на підтримку галузі протягом І півріччя 2009 року не виділені. Аграрний фонд досі не здатний виконувати свою функцію регулятора ринку сільгосппродукції, оскільки не забезпечений фінансово.

Віктор Ющенко також піддав критиці політику уряду на зовнішніх ринках аграрної продукції, де Україна відповідно до свого потенціалу могла б бути світовим лідером.

"Кон'юнктура зовнішніх ринків мала б спонукати українську владу до того, щоб дивитися на аграрний сектор і зокрема зерно як на ключову ресурсну позицію, яка для України повинна стати нафтою і газом, як у наших сусідів. Це той відновлювальний ресурс, який може зіграти ключову роль в організації зовнішньоекономічного курсу і процвітання країни", - переконаний Президент.

Віктор Ющенко також висловився про неприпустимість подальшого зволікання із проведенням земельної реформи. На його переконання, продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення призводить до тінізації ринку землі та порушує права справжніх власників цього ресурсу - селян.