ЖБК «Національний» отримає дозвіл, якщо зменшить щільність забудови — головний архітектор Львова

19:50, 24 червня 2016

16-поверхівок на Стрийській не буде. Міськрада не дала містобудівних умов та обмежень на будівництво хмарочосів через порушення державних будівельних норм. Тому пропонують фірмі, яка замовила будівництво, змінити проект.

На ділянці, де мав би постати житлово-будівельний комплекс «Національний» у лютому незаконно зрізали 223 дерева. ЖБК вже сплатив екологічній інспекції 83 тисячі гривень штрафу. А от грошей на відновлення насаджень, а це  613 тисяч гривень, місто ще не отримало.

«Ми сплатили відповідні листи, повідомили товариство ЖБК «Національний-1» про необхідність. Аргументували, які вимоги чинного законодавства зобов’язують їх щодо цієї плати, однак, поки що це підприємство не сплатило нам кошти в бюджет», – пояснює начальник міського управління екології Андрій Галушка.

На ділянці планують квадратом розташувати 13 будинків на 12, 14 та 16 поверхів. Саме через надмірну щільність забудови містобудівна рада й не видає містобудівних умов та обмежень.

«Якщо ми подивимося будь-де якісь європейські аналоги, американські аналоги. Ніде зараз в світі не будується житлова забудова такої поверховості, в такому форматі», –  розповідає  член архітектурно-містобудівної ради Юрій Столяров.

Також містобудівна рада забракувала дитячий садок, який повинен мати окрему земельну ділянку. А ще бракує школи. Поруч із запланованим будівництвом є їх дві, та дітям тоді доведеться переходити магістральні вулиці. Натомість у комплексі запланована інша інфраструктура.

«Передбачається в комплексі наявність кабінету сімейного лікаря, стоматологічного кабінету, професійної пральні, забезпеченість паркомісця», – каже головний інженер проекту будівництва Євген Царьов.

Інвестори будівництва – компанія «Моя країна». Серед її засновників – донька та помічники народного депутата Ігоря Васюника. Відмови у дозволі будувати 16-поверхівки ця фірма не сприйняла.

«Всі відписки відповіді, відмови, зауваження до нашого проекту вони різняться одне від одного. Вони не є підставою, щоб відмовити нам у видачі містобудівних умов і обмежень. Тому що, згідно закону України єдиною підставою для відмови видачі містобудівних умов і обмежень є невідповідність намірам забудови», – пояснює співзасновник девелоперської компанії «Моя країна»Тетяна Овчаренко.

Натомість у Ратуші кажуть, якщо б інвестор виправив усі зауваження – отримав би документ.

«Це має бути понижена щільність і приведена до нормативної. Якщо вони вже мають претензію на концепцію 14- і 16-поверхова секція перетвориться в 9-поверхівку, то вже рушиться силует того всього задуму. Найголовніше – це є відсутність соціальної інфраструктури», – каже головний архітектор міста Юліан Чаплінський.

Інвестори готують позовну заяву, аби оскаржити третю відмову у видачі містобудівних умов.