Богдан Новак з Дублян, що поблизу Львова, робить Різдвяні звізди для учасників АТО та Небесної сотні. Цьогоріч у його доробку – чотири патріотичні звізди.
Традицію майстрування Різдвяних атрибутів народний майстер привіз з рідного села Мацьковичі, що на території Польщі. Тоді в семикілометровому поселенні, що за дев'ять кілометрів від Перемишля, місцеві майстри змагалися, хто зробить найбільшу. Звідти під час операції Вісла на Львівщину переїхало 48 сімей. Тож чоловіки передавали свої знання молодим, як і тепер пан Богдан своїм онукам Максимкові та Богданчику.
Зараз трудяться над двома патріотичними – для бійців АТО. Вони невдовзі «поїдуть» на блокпости чи на передову. Ще одну звізду автор уже передав в Італію.
«Я – старшина запасу мобілізації 1962 року, служив в Севастополі. Так як я пенсіонер, вирішив трохи потішити наших воїнів, послати їм трохи батьківської теплоти», – поділився прагненнями Богдан Новак.
У руках майстра оживають і давні звізди. До прикладу, зараз на реставрації в нього одна з колекції Любомира Кушлика.
«Цій звізді понад 100 років. Колись їх робили зі сита, з підсобного матеріалу. От, гілочку взяли, затесали, парою обробили – і вже була звізда», – розповів пан Богдан.
Свої ж звізди народний майстер вже передавав у Ватикан на рік України, а також показував Німеччині. Два роки тому навчав молодь їх майструвати навіть у Сімферополі.
А в дублянському клубі активістів, де шиють для наших бійців рукавиці, плетуть маскувальні сітки та патріотичні шалики, вбирають ще одну патріотичну звізду. Її допомагали робити навіть учні. Не забув пан Богдан і про Небесну сотню. Звізда, обіцяє, засяє і їм вже на фестивалі «Спалах Різдвяних звізд».