Жителі Львівщини не хочуть в армію, але й проти еміграції, - опитування

15:09, 22 жовтня 2014

Лише 35% опитаних мешканців Львівщини готові безумовно виконати військовий обов’язок або ж відпустити члена своєї сім’ї на війну. 

Про це свідчить соціологічне дослідження, проведене українським центром вивчення громадської думки "Соціоінформ".

На питання "Як ви реагуватимете, якщо Вам або членам вашої сім’я прийде повістка", 35,3% опитаних відповили, що служба в армії є обов’язком громадянина і цей обов’язок буде виконано. Натомість, 27,9% респондентів заявили, що активно протестуватимуть, ще 15,8% визнали, що уникатимуть контакту із військкоматом. 21% респондентів не змогли відповісти на запитання.

Найбільше готових піти або відпустити рідних на війну серед тих, кому 20-39 років (40%), серед 40 та 50-річних (34,5%), серед тих, кому понад 60 років - 27%. 

Серед тих, хто має намір ховатись від призову найбільше молоді 18-29 років (20% щодо 11-17% в інших вікових групах). Протестувати проти мобілізації налаштовані переважно жінки (34,3% щодо 20% серед чоловіків).

Натомість, війна не спонукає більшість жителів Львівщини до еміграції. 91% опитаних заявили, що не планують емігрувати з України у зв’язку з останніми подіями. Змінити країну проживання мають намір лише 3,8%, це переважно молодь віком від 18 до 29 років (7% в межах вікової групи щодо 2-4% в інших).

Політолог Анатолій Романюк наголосив, що минулого року, за часів режиму Януковича, готових емігрувати на Львівщині було значно більше - понад 10% населення. 

Натомість, керівник УЦВГД "Соціоінформ" Наталія Зайцева-Чіпак повідомила, що, порівняно із травнем схильних виїхати з України побільшало - відразу після Революції Гідності еміграцію планували близько 2%.