Житло на автодромі

У Львові зведуть багатоквартирний будинок на території школи водіння

19:23, 8 серпня 2017

На території популярного у Львові дорожнього навчально-курсового комбінату «Автоград», а саме у центрі єдиного у Львові автодрому, на якому майбутніх водіїв навчають водінню транспортними засобами, розпочали зведення багатоквартирного житлового будинку. Будівництво веде компанія «Глобус Інвест», а сам автодром після його завершення обіцяють перенести в інше місце. Однак, наразі не знають, куди.

Йдеться про ділянку площею 1,6 га за адресою вул. Пасічна, 49а. З 2006 року тут розташоване ТзОВ «Львівський навчально-курсовий комбінат» (автошкола «Автоград»). Власником земельної ділянки є міська рада, комбінат її орендує і володіє майном, розташованим на цій ділянці: приміщенням самої школи та автодромом з рухом по колу, де навчають водінню.

Однак, як з’ясував ZAXID.NET, прямісінько в центрі автодрому будівельна компанія «Глобус Інвест» починає зводити багатоквартирний житловий будинок. Директор та співзасновник компанії-забудовника Василь Денека стверджує, що має усі дозвільні документи. «Ми принципово ніколи не починаємо жодного будівництва, поки у нас немає дозвільних документів. У цьому випадку у нас є договір оренди землі між автошколою та містом, позитивне рішення сесії Львівської міськради щодо проекту землеустрою та затверджені виконкомом містобудівні умови та обмеження. За домовленістю, ми надамо представникам автошколи певну кількість квартир у цьому будинку. Але я не можу сказати, про яку кількість квартир йдеться, оскільки це – комерційна таємниця», – сказав ZAXID.NET Василь Денека.

У центрі автодрому на вул. Пасічній, 49а розпочали будувати шестиповерховий житловий будинок

До слова, більшість новобудов будують на орендованій землі. Якщо компанія хоче збудувати будинок, вона звертається до міської ради з проханням про надання дозволу оренди конкретної ділянки і за це голосують депутати під час засідання сесії. Після цього забудовник звертається до управління архітектури з проханням про надання містобудівних умов та обмежень. Їх розробляють, виходячи із зонінгу (вказують, що саме там можна будувати, якого розміру). Містобудівні умови та обмеження затверджує виконком. Фактично після цього можна розпочинати будівництво. Коли будинок збудовано, юридична особа, наприклад ОСББ, займається приватизацією землі. Землю, вільну від нерухомого майна місто зазвичай продає, а не здає в оренду. І це вже право забудовика вирішувати, на купленій чи орендованій ділянці будувати.

Житловий будинок у центрі навчального автодрому – це небезпека для його мешканців та дискомфорт для учнів автошколи. Саме тому керівники автошколи в обмін на отримані квартири вирішили перенести автодром. Хоча наразі не знають, куди. «Будівництво триватиме впродовж щонайменше двох років. За цей час ми шукатимемо ділянку для нового автодрому, бажано – десь в районі кільцевої дороги. Ми готові її викупити, заасфальтувати і облаштувати всім необхідним для навчання водінню», – сказав директор автошколи Анатолій Сіняк.

Виявляється, у забудовника справді є всі необхідні дозволи для початку робіт. Депутати Львівської міської ради підтримали це будівництво на одному із засідань сесії. Пізніше Андрій Садовий ветував це рішення, однак депутати подолали вето і все ж затвердили проект землеустрою цієї ділянки. А вже в травні виконком ЛМР схвалив містобудівні умови та обмеження для цього будівництва. За ними забудовник має право будувати дев'ятиповерхівку. Проте Василь Денека сказав ZAXID.NET, що зведуть лише шість поверхів.

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський сказав, що такі ситуації можливі – все залежить від зонінгу конкретної території. «Насправді я був щиро здивований цією ситуацією, але став заручником інерції тих процесів, які були розпочаті до мене. Коли був ухвалений зонінг Личаківського району, на цій території була передбачена зона багатоповерхової житлової забудови. Можливо, конкретно в цій ситуації логіка відсутня, але дозвіл видавали на підставі містобудівної документації. Тобто, оскільки зонінг був прийнятий кільканадцять років тому, то я не мав законних підстав це зупинити. Коли питання дійшло до виділення містобудівної документації, то міський голова висловив вимогу, щоб школу все-таки зберегли. Однак, виявляється, школа на цьому місці залишиться, але автодрому тут не буде», – пояснив ZAXID.NET Юліан Чаплінський.

За словами Юліана Чаплінського, аби надалі не було подібних ситуацій, зонінг можна відкоригувати. «Зонінг коригується тільки шляхом розробки детального плану території на підставі рішення виконкому міськради. Це можна зробити у двох випадках: або це ініціює суб'єкт землекористування і сплачує всі витрати, або ж це передбачають депутати у бюджеті», – додав він.

Тобто, якщо в зонінгах районів Львова виявлять ще якісь недопрацювання, що призведе до забудови у не зовсім правильному місці, то для виправлення цієї ситуації потрібні або політична воля депутатів Львівської міськради, або бажання когось із мешканців, підкріплене готовністю платити за це.

За інформацією бізнес-пошукової системи YouControl, ТзОВ «Львівський навчально-курсовий комбінат» зареєстроване у 2006 році. Його директор Анатолій Сіняк є власником 0,03% підприємства. Однак Антоніна Сіняк, ймовірно його дружина, володіє 99,82% компанії. Власниками двох невеликих часток також є Олександра Ілюхіна та громадянин Польщі Роман Шумінський.

ТзОВ «Будівельна компанія "Глобус Інвест"», за даними YouControl, зареєстроване у вересні 2011 року на вул. Джорджа Вашингтона у Львові. Директор Василь Денека володіє 50% майна компанії. Ще 50% належать іншому власникові – Володимиру Фенику.