Житлову субсидію можна оформити зі старими боргами за компослуги

16:18, 4 серпня 2011

27 липня набула чинності постанова уряду № 744, якою спрощено умови призначення житлових субсидій населенню.

«Цих змін ми довго очікували, вони є важливими, оскільки багато сімей, які до цього часу не мали права на призначення субсидій, матимуть тепер змогу її оформити», - повідомила 4 серпня під час брифінгу начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соцзахисту Львівської міської ради Леся Дронь.

Л.Дронь повідомила, що найперше це стосується сімей, які мали заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, яка утворилася до 1 грудня 2006 року, і які не укладали договори про реструктуризацію цих боргів із надавачами комунальних послуг. «Сьогодні ця вимога в положенні про надання субсидій скасована. Уряд пішов на зустріч мешканцям. Це була тупикова ситуація. Люди мають і дуже великий борг», - зазначила вона.

Також за інформацією Л.Дронь, пом’якшено обмеження щодо призначення субсидій сім’ям, які володіють двома транспортними засобами. «До цих змін сім’ям, які мали більше одного транспортного засобу, субсидія не могла бути призначена. На сьогодні до цього пункту внесено зміни. Сім’ї, які, до прикладу, мають один новий транспортний засіб а другий такий, що вже довго в експлуатації, отримують право на призначення субсидії. Якщо другий транспортний засіб - вітчизняного виробництва, то він має бути в експлуатації 10 років, а якщо імпортного виробництва, то понад 15 років».

Начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат уточнила ZAXID.NET, що сім’ї з нереструктуризованими боргами, що утворилися до 1 грудня 2006 року, за наявності двох авто, одне з яких перебуває в експлуатації згадуваний термін, теж матимуть право на призначення субсидії.

За її інформацією, для оформлення субсидії необхідно звертатися з заявою та довідкою про доходи сім’ї за попередні 6 місяців. Субсидії призначаються, якщо оплата житлово-комунальних послуг перевищує 10% середньомісячного сукупного доходу пенсіонерів, і 15% доходу працюючих осіб.