Кандидат медичних наук, виконавчий директор Асоціації гомеопатів України, викладач Інституту гомеопатії України, педіатр з 28-річним стажем Зоя Дергачова вважає, що з усіх щеплень, які роблять дітям в Україні, виправданим можна назвати лише три: від поліомієліту, правця та дифтерії.
За її словами, робити їх можна дитині лише після трьох років, попередньо обстеживши і дослідивши, в якому стані перебуває її імунітет. Якщо дослідження покаже, що є імунодефіцит, щеплення робити немає сенсу, бо організм не готовий виробити захисту від хвороби. "Доцільність усіх інших щеплень, як мінімум, під великим знаком питання", - стверджує Зоя Дергачова.
"Чи потрібні щеплення взагалі - важке питання. Ніхто не зможе вам відповісти. Однак я переконана, що вакцинацій має бути менше. Не можна проводити щеплення у такому ранньому віці, як це роблять у нас. Якби з такою напругою вакцинували дорослих, - реакція була б набагато гіршою", - вважає вона.
Лікар також переконана, що примусове щеплення від туберкульозу (БЦЖ) немовлят у пологовому будинку не лише позбавлене сенсу, а й дає зворотній ефект. З її слів, в результаті щеплення БЦЖ організм не стає захищеним від туберкульозу. "У всіх підручниках зазначено, що в перші дні у дитини є Т-імунодефіцит. Тобто її організм не готовий виробити захисту. В результаті вакцинації виникає так званий первинний туберкульоз, який не є небезпечним. Однак, коли організм вдруге зустрічається з інфекцією, тоді виникає вторинний, який має руйнівні форми. Результат ми бачимо на прикладі дитячих відділень: 20-30 років тому вони були напівпорожні. Нині - переповнені", - зазначила педіатр.
З.Дергачова також виступає проти проведення проб Манту. "Манту - це анахронізм. Колись робили реакцію Перке. Манту є майже тим самим, тобто, за 100 років нема жодних змін. Замість Манту безпечніше взяти краплю крові, і провести цю ж реакцію в лабораторії. Тоді не буде жодних побічних ефектів", - зазначила Зоя Дергачова.
За її словами, одним із основних факторів побічних ефектів є гіперімунізація. Якщо захисний титр антитіл достатній, робити щеплення не можна у жодному разі. Визначити рівень титру можна в лабораторіях. В столичних таке обстеження коштує від 200 до 400 грн.
Батьки мають право відмовитись від щеплень. "Нема такого Закону, який би забороняв дитині відвідувати садок чи школу через відсутність щеплень", - зазначила лікар.
Зоя Дергачова також розповіла, що жодна зі страхових компаній в Україні не погодилася страхувати від наслідків щеплень.