Журналісти "Бі-бі-сі", які є членами Національної профспілки журналістів, почали 24-годинний страйк на знак протесту проти примусових звільнень.
Національна профспілка журналістів (NUJ) у червні проголосувала за проведення страйку у зв'язку з тим, що деяким працівникам Всесвітньої служби «Бі-бі-сі» загрожує звільнення у зв'язку зі скороченням витрат. Очікується, що деякі співробітники Всесвітньої служби та відділу моніторингу буде звільнено цього літа.
Згідно із заявою профспілки, акція може порушити звичне мовлення «Бі-бі-сі». У зв'язку зі страйком радіо- і телемовлення на Великобританію йде за скороченим графіком.
Генеральний секретар профспілки Мішель Стеністріт заявила, що NUJвиступив з низкою пропозицій щодо скорочення видатків за іншими статтями з метою уникнути звільнень. Зокрема, за її словами, є достатня кількість співробітників, які б хотіли залишити корпорацію добровільно, у зв'язку з чим примусових звільнень можна було б уникнути.
М.Стеністріт зазначила, що керівництво корпорації «зберегло і створило нові місця на рівні менеджменту, але журналістів звільняють».
Корпорація натомість заявила, що розчарована рішенням профспілки: «Страйк не змінює факту, що «Бі-бі-сі» належить провести деяку кількість звільнень у зв'язку зі значними скороченнями урядових грантів для Всесвітньої служби та відділу моніторингу Бі-бі-сі».
Наступний 24-годинний страйк Національної профспілки журналістів заплановано на 29 липня.
Нагадаємо, протягом трьох років корпорація планує скоротити 650 із 2400 робочих місць. У січні цього року BBC World Service повідомила про закриття українськомовної радіослужби "Бі-Бі-Сі" разом із азербайджанською, іспанською на Кубі, в’єтнамською, китайською та турецькою. Такі заходи пояснили вимогою уряду Великобританії як мінімум на 16% зменшити видатки Всесвітньої служби "Бі-Бі-Сі".