Журналісти-розслідувачі припустили змову Порошенка і Семочка щодо його звільнення

Порошенко звільнив Семочка, поки той був на лікарняному, а це суперечить закону. Тепер Семочко намагається поновитися через суд

08:14, 7 листопада 2019

Екс-заступник керівника Служби зовнішньої розвідки Сергій Семочко оскаржує указ п’ятого президента України Петра Порошенка, яким той звільнив його з посади, в суді, оскільки на момент звільнення розвідник офіційно перебував на лікарняному. Журналісти-розслідувачі проекту Bihus.info навели хронологію подій звільнення Семочка й припустили, що Порошенко з Семочком домовилися, аби звільнення було проведено так, щоб його можна було оскаржити в суді й поновитися на посаді.

Як зазначила авторка матеріалу, 6 квітня 2019 року, в суботу, за тиждень до звільнення Семочка, його бачили на вході в Адміністрацію президента. 8 квітня, у найближчий робочий день після свого візиту до Адміністрації президента, розвідник оформив лікарняний.

12 квітня Порошенко видав указ про звільнення Семочка з посади. 14 квітня на загальнонаціональних передвиборчих дебатах президент зробив офіційну заяву, що звільнив Семочка.

Порошенко, зокрема, сказав: «Я його запросив. Ми з ним переговорили. Він був звільнений».

Згодом Семочко подав до суду з вимогою скасувати президентський указ про його звільнення, але із запізненням. На оскарження указу закон дає місяць, але документи опинилися у суді лише 23 травня. В ухвалі касаційного адмінсуду запізнення пояснюється тим, що Семочко під час перебування на лікарняному не знав, що його звільнили аж до виходу з лікарняного 22 квітня. Семочко стверджує, що лише тоді зміг прочитати указ президента про те, що його звільнено. Авторка розслідування наголосила, що у такому разі місячний строк між «дізнався» і «подав до суду» дотримано.

Адвокати екс-розвідника наполягають на тому, що рішення про звільнення суперечить ст.40 Кодексу законів про працю, за яким заборонено звільняти, якщо той, кого звільняють, перебуває на лікарняному.

У матеріалі наголошується, що Порошенко навряд чи не знав про це правило, а Семочко навряд чи не знав про своє звільнення, про яке «говорила вся країна» після офіційної заяви Порошенка на кількох телеканалах.

Справу про поновлення Семочка нещодавно почали розглядати у суді.

Нагадаємо, восени 2018 року проект журналістських розслідувань Bihus.Іnfo повідомив, що родичі, зокрема цивільна дружина, першого заступника голови СЗР Сергія Семочка отримали російське громадянство після анексії Криму. Також журналісти зазначили, що його родичі постійно подорожують між окупованим Кримом та Києвом.

Згідно з даними медійників, Семочко в роки свого керівництва економічною контррозвідкою СБУ нібито отримував гроші від фармацевтичних компаній. Журналісти вважають, що саме це могло стати підставою купівлі його сім’єю нерухомості під Києвом на 200 млн грн та появу у нього дорогого автомобіля.

Згодом Семочко в інтерв’ю телеканалу ZIK заперечив інформацію про російське громадянство своєї дружини та дітей. Зокрема, він зазначив, що нерухомість під Києвом його цивільна дружина заробила сама, а машина числиться на балансі СЗР.

Після виходу журналістського розслідування СБУ порушила кримінальну справу щодо Сергія Семочка за підозрою у державній зраді. Водночас, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зареєструвало провадження за підозрою в незаконному збагаченні.

11 грудня 2018 року контррозвідка СБУ підтвердила, що дружина та дочка Сергія Семочка мають російське громадянство.

Звільнили Семочка з посади у квітні 2019 року. 3 вересня Семочка звільнили з військової служби.