Журналісти, священики і вчителі практично не мають шансів потрапити у парламент – ЗМІ

18:04, 24 липня 2012

Мінімальні видатки на проведення виборчої кампанії під час цьогорічних виборів до Верховної Ради можуть становити 50-100 тисяч доларів США, а кандидати–бізнесмени готові вкладати у округи від 1 до 5 мільйонів доларів. Це практично унеможливлює потрапляння до парламенту нових облич із журналістськго середовища, пише газета «Україна молода»

Ще донедавна поборотися за місце у ВР обіцяли низка провідних українських журналістів. Однак нині більшість із них відмовилися від свого задуму. «Будь-хто з нових людей, готовий до висування, має йти в депутати сам, сподіваючись тільки на ті фінансові й організаційні ресурси, які в нього є. Нормальна людина – журналіст, вчитель чи священик – ресурсів, достатніх для балотування у ВР, апріорі немає. А жодна з політичних сил не готова підтримувати людей із середовища поза нею», – пояснює відомий журналіст Вахтанг Кіпіані, який раніше заявляв, що балотуватиметься за одним із округів Києва.

Газета дослідила, що чи не єдиною помітною особою з мас-медійного середовища, яка таки не відмовилася від наміру балотуватися до ВР, є київська журналістка інтернет-видання «Лівий берег» Тетяна Чорновіл, відома низкою гучних розслідувань. Чорновіл балотується у Городоцькому виборчому окрузі №120 на Львівщині Як зазначає  “Україна молода”, “за деякими даними, її патронує депутат від БЮТ Сергій Пашинський».

«Бажаю їй успіху, але Тетяна заздалегідь поставила себе у програшну ситуацію. Її вибір іти по округу на Львівщині, думаю, неправильний. Все-таки в Галичині є своя галицька політика, і коли людина, як «парашутист», злітає на чужу територію, з якою її мало що пов’язує, вона одразу наштовхується на спротив”, – коментує шанси колеги Вахтанг Кіпіані.

Водночас сама Тетяна Чорновіл налаштована боротися до кінця. «Із корупцією через пресу неможливо боротися, бо є державна мафія», – переконана журналістка.