Українські журналісти, експерти та активісти, залучені у роботу з міжнародною аудиторією, висловили категоричну незгоду з ідеєю створення «Міністерства інформаційної політики», що була озвучена минулого тижня.
У своєму зверненні, яке адресоване президенту, прем’єр-міністру та Верховній Раді, журналісти пояснили, що спроби створення міністерства інформаційної політики сприймаються міжнародною аудиторією (журналісти, дипломати, політики) як змагання з Росією у сфері пропаганди, тобто поширенні неправдивої чи однобокої інформації.
«А тому подібні спроби одразу підривають довіру до українських інформаційних джерел та до України взагалі. Це, своєю чергою, шкодить спробам побудувати новий імідж України як демократичної та інвестиційно привабливої країни, де держава створює середовище для вільних гравців, а не прагне контролювати цих гравців», - наголошують автори звернення.
Журналісти та експерти вважають, що створення міністерства інформаційної політики суперечить ідеалам Революції гідності. «Якщо Революція гідності прагнула контролю суспільства над державними інституціями, то ідея створення Міністерства інформполітики несе ризик контролю держави над суспільством в інформаційній сфері», - йдеться у зверненні.
На думку журналістів, набагато ефективнішим інструментом протидії російській пропаганді є присутність політичних лідерів України в інформаційному просторі з чіткими меседжами та поясненнями своїх рішень, а також постійна горизонтальна комунікація активних українських та міжнародних гравців в інформаційній сфері.
Автори звернення вважають, що держава повинна не «очолювати» інформаційний процес, а бути партнером ефективних ініціатив, які вже народилися та підтримувати їх.
Звернення підписали директор Інституту світової політики Альона Гетьманчук, головний редактор Hromadske International Наталя Гуменюк, голова правління МГО «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт, науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України Наталя Кононенко, редактор міжнародного відділу Громадське ТБ Ольга Токарюк, керівник проекту StopFake Євген Федченко, відповідальна редакторка часопису «Критика» Оксана Форостина, головний редактор Euromaidan Press Аля Шандра та інші.
Як повідомляв ZAXID.NET, 2 листопада Верховна Рада України призначила Юрія Стеця главою Міністерства інформаційної політики, яке поки ще не створене.