Журналісти вимагають вето на закон про відповідальність за наклеп

17:55, 16 січня 2014

Журналісти вимагають від президента Віктора Януковича ветувати "прийнятий" сьогодні закон, авторами якого є регіонали Вадим Колесніченко та Володимир Олійник. Відповідне звернення підписали Незалежна медіа-профспілка, Національна спілка журналістів та Комісія із журналістської етики.

"Зазначеним законом де-факто запроваджується цензура… і ліквідуються конституційні гарантії свободи слова, передбачені статтею 34 Конституції України", – зазначено в заяві, повідомляє прес-служба НМПУ. Адже передбачено, зокрема, кримінальну відповідальність за наклеп та за "екстремістську" діяльність у найширшому розумінні цього слова, за збирання інформації про працівників правоохоронних органів.

Медійники побоюються, що це "дозволить правоохоронцям залякувати і репресувати "незручних" журналістів та блогерів".

Закон Колесніченка-Олійника також зобов’язує провайдерів за вказівкою державного органу відключати "екстремістські" сайти та новинні блоги, які не зареєстровані як інформаційні агенції.

Журналісти висловлюють у заяві обурення з приводу того, що закон був прийнятий "з суттєвими порушеннями регламенту і без консультацій з громадськістю, журналістами та власниками ЗМІ".

"Ми бачимо, що цим законом журналістів де-факто підпорядковують правоохоронним органам під загрозою кримінального переслідування. Така державна політика запровадження цензури неминуче призведе до викривлення подання інформаційної картини", – йдеться у зверненні.

Відтак журналісти заявили, що "в разі, якщо Віктор Янукович не ветує цей закон, персонально він нестиме відповідальність за репресії проти журналістів, які будуть здійснюватися на підставі цього закону".

Додамо, в Інституті медіа права  переконані, що цей "закон остаточно знищує залишки української демократії та встановлює жорсткий авторитарний режим в Україні. Ухвалення закону чітко показує, що влада планує провести у 2015 році жорсткі й брутальні вибори і ухвалює закони, для того щоб придушити протести і забезпечити збереження своєї влади".

"Ми закликаємо громадян і громадські організації висловити свій активний протест проти ухваленого закону", – йдеться у зверненні Інституту медіа права.

Нагадаємо, сьогодні, 16 січня, Рада прийняла законопроект, який впроваджує кримінальну відповідальність за наклеп й екстремістську діяльність.