Чотири міжнародні банки повідомили Мережу по боротьбі з фінансовими злочинами казначейства США про підозрілі транзакції компаній, які пов’язують із Петром Порошенком, на загальну суму в 65 млн доларів. У звітах банки зазначали, що Порошенко під час свого президентства міг брати участь у незаконних діях зі створення офшорних компаній та не повідомляти про це у своїх деклараціях про доходи. Про це йдеться в розслідуванні «Слідство.Інфо», опублікованому 9 жовтня за документами FinCEN.
«Згадані у FinCEN компанії роками були в полі зору українських правоохоронців. Слідчі підозрювали їх у відмиванні коштів та ухиленні від сплати податків – і аби дізнатись, хто стоїть за компанією, намагались отримати доступ до банківських рахунків цих фірм», – повідомили журналісти.
Deutsche Bank подав звіт про підозрілу діяльність британської офшорної компанії Genesis Local Ventures (GLV). Ці підозри стосувалися можливого зв’язку до цієї компанії тоді ще президента України Петра Порошенка. У 2019 році фірма перестала існувати, однак протягом 2016-2017 років через її рахунки пройшло близько 60 млн доларів.
За даними журналістів, підозріла активність була також в Міжнародному інвестбанку, який належить Порошенку. Тоді на рахунки Roshen надійшли 1,8 млн доларів від компанії-прокладки Goldwest Investment, яка торгує солодощами й надає транспортні послуги. Незважаючи на те, що Goldwest Investment зареєстрували за три місяці до початку президентської каденції Порошенка та перші два роки вона звітувала про нульові доходи – наприкінці 2016 року фірма відзвітувала британський уряд про 250 тис. доларів чистого прибутку та транзакцій на суму в 8,6 млн. доларів.
«Слідство.Інфо» зазначає, що згідно з звітом Standard Chartered, Порошенко також має стосунок до компанії Intraco Management, яка впродовж 2013-2014 років року провела транзакціїї на суму в 5,4 млн доларів. Вона має стосунок до Linquist Services Limited, яку, за даними журналістів, Порошенко використовував для видачі банківських позик.
У коментарі «Економічній правді», прес-служба «Європейської солідарності» заявила, що Петро Порошенко не володіє жодними офшорними компаніями. А також додали, що володіння бізнес-активами не одне і теж із управлінням бізнес-процесами.
Файли FinCEN — це понад 2500 документів, які банки відправляли США у період із 2000 по 2017 рік. Близько півтора року журналісти досліджували та аналізували матеріали про підозрілі транзакції. Усі вони стосуються багатьох країн, злочинів, а також політиків. Журналісти почали публікувати результати розслідування з 20 вересня.