Журналісти знайшли елітний мисливський клуб колишнього віце-спікера Верховної Ради

15:32, 18 лютого 2015

Оголошений в розшук колишній перший віце-спікер Верховної Ради Ігор Калєтнік продовжує заробляти на бізнесі, оформленому на його родичів та побудованому на державній власності.

Як з’ясували журналісти програми «Наші гроші», на батьківщині Калєтніка у Вінницькій області розташований закритий елітний клуб «Вепр». Це мисливські угіддя на 29,5 тис. га, що простяглися на території 13 сіл. Угіддя «Вепру» передала 2004 року Вінницька облрада в оренду на 30 років.

В'їзд до елітного клубу «Вепр» Калєтніка

Власниками «Вепру» значаться вінницький бізнесмен Руслан Романенко та брати дружини Ігоря Калєтніка Антоніни – Василь та Олег Буртові. До створення цього мисливського господарства шурини Калєтніка не вели бізнесу, однак внесли по 1 млн 250 тис. грн до статутного капіталу, пише «Економічна правда».

Нині на Олега Буртового також зареєстроване ТОВ «Житлово-будівельний кооператив «Перлина» (Івано-Франківськ), партнерами в якому виступають екс-начальник кримської митниці Віктор Тимошенко, чиновник Міндоходів Григорій Бондаренко, генерал, який розслідував справу Гонгадзе, Микола Джига, франківський бізнесмен Віктор Вінтоняк та інші.

Василь Буртовий є депутатом Вінницької обласної ради, членом постійної комісії з питань охорони довкілля.

«Вепр» надає весь спектр послуг для багатих. Полювати тут можна на ланей, косуль, муфлонів, оленів і власне вепрів. Клуб має десяток номерів, сауну та ресторан. Сюди возить трансфер від аеропорту «Бориспіль», а тури організовує родинна фірма екс-регіонала Вадима Столара «Яна». Проте, за словами місцевих, полювати у «Вепр» відвідувачі частіше прилітають на вертольоті.

Відкритих прайсів на сайті клубу немає, проте на мисливських сайтах пишуть, що ціна в районі 200 євро на номер, а полювання на кабана обійдеться у майже 20 тисяч гривень. Рекламу «Вепру» робило те ж агентство, що рекламувало митницю за часів керування Калєтніка.

Також родина Калєтніків володіє двома кар'єрами з видобутку пісковику в Ямпільському районі Вінницької області. З цього каменю роблять скульптури, будинки, мури і тротуарну плитку. Ліцензія на розробку Писарівського родовища (с. Русава) належить фірмі «Південь» дружини Ігоря Калєтніка Антоніни.

Ліцензія на Франківське родовище (с. Франківка) належить ТОВ «Ямпіль-агропромінвест» 71-річного Миколи Олійника. Сусіди Олійника розповіли журналістам, що той – хресний Калєтніка. Обидві фірми прописані дома в Олійника.

Окрім цього, програма «Наші гроші» та проект «ГарнаХата» з'ясували, що у жовтні 2013 року Калєтнік купив квартиру у будинку на Грушевського 9а, поблизу Верховної Ради. Нерухомість там коштує від 30 мільйонів гривень. Записана квартира на дочку Калєтніка Владиславу, яка 2013 лише вступила до інституту. Зараз у цій квартирі роблять ремонт.