Жуйка для мозку

Освоюю текст коаліції, який люб'язно оприлюднив БПП на своєму сайті

22:18, 17 листопада 2014

Поки що ретельно ознайомилась з антикорупційною та судовою реформою, яку нам пропонують. Шок отримуєш уже прямо на першому пункті довгоочікуваних реформ.

Автори з*ясовують, яка зарплата має бути у директора Національного антикорупційного бюро та скільки коштів давати працівникам у відрядженні. Воістину, видатна реформа цілком в мустафаївсько-гопківському стилі)) Повноваження цього бюро прописані абияк.

Трошки про доброчесність чиновників, трошки про фінансування партій. “Ліквідація корупції у державному секторі постійно” - досить обтєкаємо пишуть видатні реформатори.

В цілому лишився присмак — що створюється ще один орган, якому треба платити зарплату. Чисто по-громадянськи, я переконана, що нема кращого антикорупційного бюро — як пара-трійка пшонок і ярем із заступниками за гратами.

Судова реформа.

Пункт надзвичайно важливий. Як через те, що країна переживала у судилищах за часів Януковича, як і тепер, коли Печерський суд продовжує звільняти і відбілювати злочинців. Політ адвоката Сірого через паркан, непритомність євродепутата Ребеки Хармс, напівмертвий Луценко на лавці підсудного, три кільця із Беркута — це лише маленька частка того, що бачила протягом останніх трьох років в українських судах я особисто. Що пропонують для покращення у цій сфері видатні реформатори? Про Вищу Раду юстиції та Вищу кваліфікаційну комісію суддів — ключові органи, які відповідають за призначення суддів написано аж два речення. При чому варто нагадати, що саме у цих двох установах найбільше “портновщини” і корупції і без їх реформи - будь-яка суддівська реформа — це унилоє гавно.

Картинка із життя. 2012 рік, суд над старим свекром-інвалідом Юлії Тимошенко у Апеляційному суді Києва. Суддя-головуючий — немолода жінка із костуркою в руці — кульгає. Під час засідання видно було, що пані чудово знає всі закони, оскільки і прокурор і адвокат виглядали, як сопляки з дитячих ясел у порівнняні з нею. Але жінка винесла неправомірне рішення. Оскільки виявилось, що за три місяці їй іти на пенсію і її нажахали передчасним звільненням зверху. Вона чесно сказала про це адвокату ще перед початком судового засідання. У тексті ж коаліційної угоди написано про все зразу і трошки з бантиком, але не по суті.

З таким підходом Родіон Кірєєв, нічні судилища у туалетах і шарашкіни конторки — ВАСУ і Вищий спецсуд процвітатимуть і далі. Якби реформатори більше спілкувалися з адекватними суддями (а такі є принаймні одна штука на суд) вони б написали більш грунтовний текст, а не ці фантікі “Love is”.