У Закарпатській області діє майже 100 гірськолижних витягів і підвісних пасажирських доріг. Проте лише 30 з них зареєстровані в Територіальному управлінні Держгірпромнагляду. З зареєстрованих - 26 витягів бугельних канатних (ВБК) і 4 підвісні пасажирські канатні дороги, - поінформувала ZAXID.NET прес-служба теруправління Держгірпромнагляду.
Новорічно-різдвяні свята - період найвищого попиту на послуги лижних курортів, тому в грудні теруправління Держгірпромнагляду провело перевірки ряду підприємств цієї галузі на предмет виконання вимог законодавства щодо безпеки персоналу й відпочиваючих гірськолижних курортів. Зокрема, було перевірено ТзОВ “Магура”, ПП “Затишок”, ТОВ “Боржавські полонини” Міжгірського району. Виявлено 35 порушень, притягнуто до адміністративної відповідальності одного керівника підприємства.
Найбільш характерні порушення: посадові особи не пройшли навчання з охорони праці, також на підприємствах не складені переліки робіт підвищеної небезпеки, не призначено відповідальних за електрогосподарство та не присвоєно їм відповідних груп з електробезпеки, не створено служби охорони праці. У деяких випадках опори не були заземлені , а технічні транспортні не пройшли реєстрації та техогляду.
За словами заступника голови Міжгірської РДА Миколи Тимощука, цього року, аби максимально попередити нещасні випадки під час відпочинку, адміністрація провела навчання з безпеки для трьох десятків працівників гірськолижних комплексів регіону. Тепер вони будуть дисциплінувати відпочиваючих й ознайомлювати їх з азами безтравматичного відпочинку у горах. Оскільки торік, наприклад, саме на тутешніх схилах стався такий випадок: згори спускалася 19-річна студентка. З трампліна на неї вискочив інший лижник, що був напідпитку. Щоб врятувати дівчину, операцію довелося робити аж у Санкт-Петербурзі.