Зі сміттям у Львові будуть поводитись по-новому

Львів долучається до світової ініціативи «нуль відходів»

19:12, 17 січня 2017

У Львові стартує розробка стратегії поводження з ТПВ на наступні п’ять років. Залучатимуть до цього міжнародних експертів, а також фахівців з міст-партнерів.

«Уже наступного тижня до Львова приїдуть представники польських міст-партнерів. Це посадовці та експерти, які займаються поводженням зі сміттям. Ми зможемо перейняти їхній досвід», – зазначив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Долучитися до розробки стратегії у Львові запрошують усіх охочих. Адже щороку в місті продукують понад 200 тисяч тонн сміття. Тобто на кожного мешканця в середньому припадає близько 280 кг ТПВ на рік.

Аби зменшити обсяг відходів, Львів долучається до європейських міст, які задекларували рух у напрямі «Zero waste» («нуль відходів»). Йдеться про перехід від управління відходами до управління ресурсами, що сприяє економічному та соціальному розвитку. Тому у пріоритеті – заходи із запобігання утворення відходів, роздільний збір сміття та повторне використання відходів. Ця концепція і буде основою Стратегії поводження з відходами на 2017-2022 роки.

Одне із завдань стратегії – зменшити бодай на третину кількість відходів, які потрібно захоронювати. І тут перш за все треба навчити мешканців продукувати щонайменше відходів.

«Не просто розуміти, що є там пластик, папір, а дуже прицільно – звідки і в яких процесах утворюються ці відходи. Наступний крок – ми маємо заохотити в місті перевикористання речей, ремонт речей. І тут знову ж таки одним з важливих показників має бути відсоток вторсировини, яка збирається в місті», – пояснила консультант з питань сталого розвитку Ірина Миронова.

Львів повинен стати першим містом України, що приєднається до спільноти прогресивних міст світу.

«План дій базуватиметься на європейському поводженні з відходами. Стратегія охоплюватиме промоцію зменшення кількості відходів, їх сортування та переробку, створення умов для ефективного сортування сміття, освіту для різних груп населення, роботу з бізнесом та економічні стимули», – додала Ірина Миронова.