Зі вступом до СОТ Україна може втратити статус зернової держави, - політолог Андрій Єрмолаєв

11:00, 6 лютого 2008

"Сам по собі вступ України до СОТ не несе жодних ризиків, це є нормою сучасної економічної глобалізації. Ризики закладені у поведінці політичної еліти України, зокрема тієї, що сьогодні при владі", - прокоментував сьогодні, 6 грудня, ZAXID.NET політолог Андрій Єрмолаєв.

За словами експерта, "за останній рік, прикриваючись штучною політичною кризою та достроковими виборами, ця еліта не зробила жодних протекціоністських підготовчих заходів до вступу у СОТ". Зокрема, не розроблено системи контролю за якістю імпортної продукції, що може призвести до напливу в Україну неякісного і дешевого імпорту, не зроблено нічого для забезпечення конкурентоспроможності вітчизняної легкої промисловості.

Та найбільше небезпек очікує аграрний ринок України. "Під час останніх виборів одна з політичних сил відверто заявляла, що перехід на біопаливо - єдиний шлях виходу з паливної кризи. Якщо взяти до уваги, що протягом двох найближчих років європейські країни збираються побудувати близько 60 заводів, що вироблятимуть біоетанол, Україна має ризик перетворитися на сировинну базу для цього. Країна може втратити статус зернової держави, і буде зруйнований цілий ланцюг виробництва аграрної продукції. Це дуже реально, якщо згадати, як у нас здійснюється аграрна політика. Щоб стримати ріст цін на хліб в умовах дефіциту, уряд у 2007 році просто заборонив експорт", - зазначив А.Єрмолаєв.

Він заявив ZAXID.NET: "В усьому цьому я вбачаю справді злий умисел, злу волю".

За його словами, вступ до СОТ буде сприятливим для сировинного експорту та частини українських фінансово-промислових груп, що "уже давно є відвертими лобістами різних торгівельних об’єднань Заходу і Сходу, торгівельних мереж, з якими працюють".

Довiдка ZAXID.NET

Вчора, 5 лютого, у Швейцарії Україну прийняли до Світової організації торгівлі (СОТ).