Злітну смугу можна продовжити, не закриваючи Львівський аеропорт

13:57, 5 липня 2010

Один з варіантів, який зараз пропонується для того, аби проводити реконструкцію аеропорту «Львів» без закриття летовища – на 400 м продовжити злітно-посадкову смугу. Про це 5 липня під час брифінгу повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

"Тоді наша злітна смуга буде такого є рівня, як в Донецьку та Києві", – запевнив мер.

Він наголосив: "Я мав телефонну розмову з віце-прем’єр-міністром України Борисом Колесніковим. Приємно, що є його розуміння в цьому питанні. Є технічні варіанти, щоб все-таки продовжувати експлуатацію летовища під час реконструкції і не закривати його. Це означатиме подорожчання існуючого проекту на 100-200 млн грн, фахівці це зараз рахують. Але це мінімальна ціна, адже, якщо порахувати, збитки від закриття будуть становити 3 млрд грн", – нагадав мер.

Однак, з його слів, йдеться не лише про фінансові збитки.

"Подивіться: трудовий колектив аеропорту, підприємство "Львівський авіаремонтний завод", "Львівські авіалінії", які тільки почали ставати на ноги і робити перші рейси. Це може бути велика соціальна напруга в регіоні, я вже не говорю про туризм, про бізнес-середовище. А як проводити економічний форум в жовтні, на який має приїхати шість президентів? Якщо сума реконструкції становить близько 5% від тих збитків, які ми можемо отримати, то, звичайно, треба прийняти вольові рішення, щоб місто могло нормально розвиватися", – сказав Андрій Садовий.

На запитання, коли можна очікувати на остаточне рішення держави щодо імовірного закриття аеропорту "Львів" на час реконструкції, мер зазначив: "В тому й річ, що остаточних рішень вже було декілька, але чомусь всі ці остаточні рішення хтось пробує ставити під сумнів. Проблема дуже проста: коли з самого початку робились проектні роботи з реконструкції злітно-посадкової смуги, на субпідряд не взяли фахових міжнародних компаній, а це все робить наш київський інститут ("Украеропроект".-ZAXID.NET), який, на превеликий жаль, досвіду роботи зі смугами в таких умовах не має. Всі вони починають розказувати про технології, які в країнах ЄС та світу вже припинилися в 50-і роки минулого століття. Світ рухається далі, а вони все планують стандартами 40-50-х років", – сказав мер.

Андрій Садовий також наголосив: "Ми сьогодні пожинаємо плоди неякісної роботи, яка була кілька років тому. Була ж чітка позиція міської та обласної влади – у жодному разі летовище не можна закривати, адже збитки будуть для регіону катастрофічні. Сьогодні в світі є так: є летовище – є місто, нема летовище – нема міста".

Як інформував ZAXID.NЕT, згідно з проектом реконструкції, розробленим проектним інститутом "Украеропроект", міжнародний аеропорт "Львів" хочуть закрити майже на рік – з листопада 2010 року до вересня наступного року.

Крім того, заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Губицький повідомляв, що зараз веде переговори із представниками іноземних проектних компаній, що можуть забезпечити коригування проекту реконструкції.