Змагання за надра

За видобуток нафти, газу та води на Львівщині боротимуться італійці, 23-річний аспірант, віргінський офшор та власник «Вголосу»

12:13, 3 грудня 2014

Завтра, 4 грудня, Державна служба геології та надр України проведе аукціон з продажу спеціальних  дозволів на користування надрами.  На аукціон виставлять дозволи на вивчення та видобування корисних копалин на 11 ділянках Львівської області. Участь в аукціоні візьмуть 22 компанії , повідомляють «Наші гроші. Львів».   

Найбільш популярною, серед претендентів на промислову розробку родовищ та видобуток нафти та газу у Львівській області, виявилась ділянка на Бунівській       площині (Яворівський і Мостиський райони). На неї претендують сім компанії. Серед них дві фірми львів‘янина Зіновія Козицького: ПП «Проект-Буд» і ТОВ «Бурова компанія «Горизонти». Нагадаємо, за даними ЗМІ, Козицькому також належить сайт «Вголос». 

На цю ж ділянку серед інших, подала заявку і фірма «Трубопласт», якою володіє італійська Compagnia Generale Idrocarburi S.R.L., львівське ТОВ «Надра Сервіс Груп» та молода фірма «Марі Енерджі», засновником якої є 23-річний аспірант Інституту права Міжрегіональної академії управління персоналом Ярослав Короташ.

По п’ять компаній змагатимуться за спецдозволи на Лівчицьку, Рудниківську, Колодницьку та Бистрицьку площі  (Миколаївський, Пустомитівський, Жидачівський та Дрогобицький райони). Хоча часто, претенденти є «дружніми» компаніями, тобто належать одному власнику.  

Наприклад, заявки на Лівчицьку площину подали також відразу дві компанії Козицького: вже згадане ТОВ «Бурова компанія «Горизонти»  та ТОВ «РСГ», яке за даними Insider, контролюється Козицьким. Також участь візьмуть івано-франківське ТОВ «Богородчанинафтогаз» , компанія «Укрнафтогазінвест», що контролюється італійцями  та невідома київська фірма «Алан-В».

За Рудниківську площину (Миколаївський, Жидачівський райони), окрім івано-франківців, «Проект-Буду»  Козицького та італійського «Укрнафтогазінвесту», змагатиметься «Карпатська індустріальна група 1926», де основним власником є ізраїльська фірма Scorpio Investments A.V. Ltd.

За єдиний на даному аукціоні спецдозвіл на геологічне вивчення мінеральних вод у Дрогобицькому районі боротимуться ПІІ ТОВ «Аква-Еко», власником є  офшорна компанія «Дейтайм Консалтанс Лімітед» з Віргінських островів та ТОВ «САБА». Щодо останньої, то  існує чотири фірми з такою назвою, однак одна з них зареєстрована у Дрогобицькому районі і її засновниками є ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод» і ПАТ «Індустріальні та дистрибуційні системи».