У ЗМІ оприлюднили нові аудіозаписи розмов щодо Донбасу, голоси учасників яких схожі на нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука та колишнього помічника президента РФ Владислава Суркова. Аудіо від джерел отримало видання «Обозреватель».
Всього на записах представлені три розмови між двома чоловіками, яких видання ідентифікує як «Віктора Медведчука» та «Владислава Суркова». Однак коли саме ці аудіо були записані – невідомо.
Чоловіки обговорюють призначення так званого міністра оборони «ДНР» Володимира Кононова, створення певної Ради міст та корупційні схеми на Донбасі, зокрема постачання готівки до Дебальцевого. Також на записах згадують Мінські угоди, щодо пунктів яких Медведчук нібито мав передати деякі побажання Владислава Суркова.
відео «Обозреватель»
Зазначимо, що раніше видання «Цензор.нет» опублікувало аудіозаписи, на яких двоє чоловіків, чиї голоси схожі на голоси Віктора Медведчука та Владислава Суркова, обговорюють постачання електроенергії до Криму та обмін полоненими на Донбасі. Запис розмови зробили нібито ще у 2014 році. Чоловіки на записі обговорюють схему постачання електроенергії на територію окупованого Криму, до якої залучена російська енергетична компанія «Інтер РАО» та її структури.
Також вони на записі обговорювали обмін полоненими. Один із голосів, який видання ідентифікує як «Віктора Медведчука», згадує пропозицію взяти участь у звільненні полонених.
У Службі безпеки України після появи аудіозаписів повідомили, що наразі опубліковані у ЗМІ плівки досліджуються.
Публікація цих записів у ЗМІ з'явилася на тлі інших скандалів, пов'язаних із депутатом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком та наближеними до нього. Зокрема, 19 лютого Рада національної безпеки та оборони запровадила санкції проти самого Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко, низки громадян РФ, а також проти громадянської дружини Тараса Козака – Наталії Лавренюк.
Перед тим, 2 лютого, санкції запровадили проти Тараса Козака – народного депутата від «Опозиційної платформи с За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й вісім компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.
Компаніям заборонили користуватися радіочастотами України, ретранслювати/розповсюджувати телепрограми та надавати телекомунікаційні послуги, їм анулюють або зупиняють ліцензії та інші дозволи для здійснення їхньої діяльності тощо.