Офіційні доходи і витрати народного депутата і лідера партії «Народний контроль» Дмитра Добродомова, відомого регулярними заявами про боротьбу з корупцією, не збігаються. Про невідповідності у його декларації про доходи заявили журналісти телеканалу ZIK, який раніше очолював Добродомов. Сам Добродомов усі звинувачення на свою адресу відкидає.
Телеканал ZIK опублікував результати журналістського розслідування (кеш-версія), з яких випливає, що один із найбільш активних у ЗМІ борців із корупцією сам має сумнівні доходи, походження яких не може пояснити. Журналісти порівняли офіційну декларацію про доходи Дмитра Добродомова за 2013 рік, де вказано, що його річний дохід складає 72 тис. грн, натомість витрати – понад 860 тис. грн.
У сюжеті телеканалу ZIK, змонтованому, до речі, у стилістиці популярної свого часу програми «Хто тут живе?», ведучим якої був сам Добродомов, стверджується, що він ввів в оману податкові органи, не вказавши у своїй декларації доходів від продажу двокімнатної квартири у спальному районі Львова.
Окрім того, за даними реєстру нерухомих прав, у Дмитра Добродомова виявили елітний дворівневий пентхауз у Львові та однокімнатну квартиру у київській новобудові, придбані в кінці 2014 року. Окрім того, на дружину нардепа записаний автомобіль Mercedes E-Class.
Примітно, що попри наявність квартири у Києві, Дмитро Добродомов, за даними секретаріату Верховної Ради, продовжує отримувати компенсацію для оренди житла – це близько 14 тис. грн щомісяця.
Походження коштів, витрачених на купівлю нерухомості у Києві та Львові, журналістам телеканалу ZIK з’ясувати не вдалось.
Після появи розслідування ZIK’у, Дмитро Добродомов заявив, що проти нього розгорнули «інформаційну війну» у відповідь на його «відкриття корупційних схем олігархів», однак так і не пояснив різницю між своїми доходами та витратами.
«На своїх інформаційних каналах починають звинувачувати у нереальних справах, наприклад, мене у тому, що маю купу нерухомості», – заявив Добродомов на сайті партії «Народний контроль», яку він очолює, додавши, що такі наклепи можна легко перевірити і спростувати завдяки закону про відкриття реєстрів власності, одним із співавторів якого він є.
Найцікавіше, що журналісти ZIK`у, схоже, скористалися саме цим законом, опублікувавши витяги з держреєстру речових прав на нерухоме майно, де власниками нерухомості у Києві та Львові вказаний сам Добродомов і його дружина.
У коментарі для ZAXID.NET, Дмитро Добродомов звинуватив тележурналістів ZIK у пересмикуванні фактів. За його словами, гроші на купівлю чотирикімнатного пентхауза у Львові були виручені від продажу двох двокімнатних квартир у Львові, одну з яких у 2011 році отримала у спадок його дружина і того ж року продала, а інша – на Сихові – була продана в кінці 2013 року.
«Всі гроші з продажу сихівської квартири відображені у моїй декларації за 2013 рік. Продаж дружининої квартири у деклараціях не відображений, бо тоді я не був держслужбовцем», – сказав Добродомов.
У декларації про доходи Добродомова за 2013 рік справді вказаний дохід від продажу нерухомості у розмірі 409 тис. грн., у декларації за 2014 рік – ще 41 тис. грн. За словами Добродомова, це пояснюється розтермінуванням оплати з боку покупця квартири.
Що стосується однокімнатного помешкання у київській новобудові, за словами лідера «Народного контролю», воно було придбане на етапі будівництва і наразі перебуває у непридатному для проживання стані.
«Саме тому я і отримую у Верховній Раді компенсацію за оренду житла, – прокоментував Добродомов. – Якщо журналісти вважають, що там можна жити, то я готовий її показати. У нас наразі нема грошей на її ремонт». Він також наголосив, що і львівську, і київську квартири він придбав ще до того, як отримав мандат народного депутата.
Нагадаємо, що телеканал ZIK, який до свого обрання у Верховну Раду очолював Дмитро Добродомов, звинуватив його у використанні створеного телевізійниками бренду «Народний контроль» з політичною метою. Сам Добродомов ці звинувачення відкидає.
Дмитро Добродомов також є кандидатом на посаду міського голови Львова, а кандидати від очолюваного ним «Народного контролю» балотуються до місцевих рад. Основним гаслом виборчої кампанії Дмитра Добродомова є боротьба проти корупції у Львові.