ЗМІ знайшли в архівах газети, які попереджали про глобальне потепління ще 106 років тому

В публікаціях йшлося про шкоду для атмосфери від спалювання вугілля

17 серпня

У новозеландських архівах виявили газети, які попереджали про глобальне потепління в серпні 1912 року, повідомило видання Business Insider.

Зокрема, 14 серпня 1912 року газета Rodney and Otamatea Times надрукувала абзац про це в розділі «Наукові замітки і новини». У короткій замітці попереджали, що атмосфера Землі змінюється через те, що світові економіки нарощують виробництво викопних видів палива.

«Споживання вугілля впливає на клімат», – йшлося в заголовку.

«Печі в світі тепер спалюють близько 2 мільярдів тонн вугілля на рік. Коли вугілля спалюється, об'єднуючись з киснем, воно щорічно додає до атмосфери близько 7 мільярдів тонн вуглекислого газу. Це, як правило, робить повітря ефективнішою ковдрою для Землі і піднімає її температуру. Ефект може бути значним протягом декількох століть», – йшлося в замітці.

Схожий текст був опублікований місяцем раніше, 17 липня 1912 року, в австралійському Braidwood Dispatch. До цього дуже схожу згадку про наслідки спалювання вугілля виявили у виданні Popular Mechanics за березень 1912 року. Фактично, журналісти відстежили наукову дискусію про вплив вугілля на атмосферу Землі аж до 1850-х років.

«На жаль, сьогодні мало що змінилося: людство споживає понад 5,3 млрд тонн вугілля щорічно. У той час, як темпи видобутку вугілля сповільнюються в США, вони ростуть в країнах, що розвиваються, особливо в зростаючих економіках Індії та Китаю. Ця діяльність веде до руйнівних наслідків для екосистем Землі і для тих, хто намагається дихати в забруднених районах», – наголосили журналісти Business Insider.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові після масової бійки з ножовими пораненнями госпіталізували трьох людей
Україна почала створювати на Азовському морі військово-морську базу
Вселенський патріарх зробив нову заяву щодо надання автокефалії українській православній церкві
Початок тижня в Україні розпочнеться з сильних дощів і відчутного похолодання
Водійка Mersedes A170 вчинила дивну ДТП в центрі Львова. Фото дня
«Щоб перемогти смерть, доведеться перестати бути людиною»
В Одесі здійснено збройний замах на місцевого активіста
В окупованому Криму заявили про нестачу питної води
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП