ЗМІ знайшли в архівах газети, які попереджали про глобальне потепління ще 106 років тому

В публікаціях йшлося про шкоду для атмосфери від спалювання вугілля

17 серпня

У новозеландських архівах виявили газети, які попереджали про глобальне потепління в серпні 1912 року, повідомило видання Business Insider.

Зокрема, 14 серпня 1912 року газета Rodney and Otamatea Times надрукувала абзац про це в розділі «Наукові замітки і новини». У короткій замітці попереджали, що атмосфера Землі змінюється через те, що світові економіки нарощують виробництво викопних видів палива.

«Споживання вугілля впливає на клімат», – йшлося в заголовку.

«Печі в світі тепер спалюють близько 2 мільярдів тонн вугілля на рік. Коли вугілля спалюється, об'єднуючись з киснем, воно щорічно додає до атмосфери близько 7 мільярдів тонн вуглекислого газу. Це, як правило, робить повітря ефективнішою ковдрою для Землі і піднімає її температуру. Ефект може бути значним протягом декількох століть», – йшлося в замітці.

Схожий текст був опублікований місяцем раніше, 17 липня 1912 року, в австралійському Braidwood Dispatch. До цього дуже схожу згадку про наслідки спалювання вугілля виявили у виданні Popular Mechanics за березень 1912 року. Фактично, журналісти відстежили наукову дискусію про вплив вугілля на атмосферу Землі аж до 1850-х років.

«На жаль, сьогодні мало що змінилося: людство споживає понад 5,3 млрд тонн вугілля щорічно. У той час, як темпи видобутку вугілля сповільнюються в США, вони ростуть в країнах, що розвиваються, особливо в зростаючих економіках Індії та Китаю. Ця діяльність веде до руйнівних наслідків для екосистем Землі і для тих, хто намагається дихати в забруднених районах», – наголосили журналісти Business Insider.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Угорщина контактує з потенційними переможцями майбутніх виборів в Україні
Перший тайм 1:1
Головні новини Львова за 15 листопада
Виділені атовцям ділянки біля Львова скупила створена два тижні тому будівельна компанія
Львівська мерія не погодила підвищення вартості проїзду у маршрутках до 8 грн
Екс-директор спортклубу Порошенка став власником скандальної газової компанії
Добродії Львова вже допомагають Миколаю здійснити мрії дітей з інтернатів
У Вроцлавському університеті відкрили пам’ятну таблицю Андрею Шептицькому
«Тепер я вже набігаюся»
Мерія пропонує підняти вартість проїзду у львівських маршрутках до 8 грн