Зміна позиції чиновника: від «моделювання дієздатних громад» до «життя по-новому»

15:51, 15 лютого 2017

Після прочитання останнього блогу на ZAXID.NET Олександра Ганущина всерйоз задумався. Чи то я погано пояснюю про важливість агломерацій для держави? Чи то заскладна матерія? Чи насправді є причини такого «нерозуміння»?

Вирішив продивитися архіви. Поділюся з читачами.

Це карта моделювання дієздатних територіальних громад у Львівській області, яке проводила у 2009 році робоча група на чолі із тодішнім заступником голови, керівником апарату Львівської обласної державної адміністрації. Звали цього керівника Олександр Ганущин.

Я думаю, неозброєним оком помітно значне розширення Львова та «поглинання» частин Жовківського, Яворівського, Городоцького та, в значній мірі, Пустомитівського районів. І, о жах!, це було зроблено та затверджено під безпосереднім керівництвом теперішнього голови Львівської обласної ради та тодішнього керівника апарату ЛОДА…

Що ж змінилось за 8 років? Відповідь очевидна: нічого! Значить, розуміння важливості просторового розвитку Львова має місце. Але, очевидно, з'явились нові обставини чи скоріше залежності. Тому колезі треба припинити лицемірити і розказувати про «неймовірну» підтримку об’єднаних громад, «олійну пляму» і т.д. Краще хай пояснить кардинальну зміну позиції і сьогоднішню упередженість до міста Львова.

До речі, обласна рада згідно закону – це орган, який зобов’язаний представляти спільні інтереси усіх громад відповідної території. Про всяк випадок нагадую, що місто Львів – є обласним центром та найбільшою громадою Львівської області, у якій проживає третина її мешканців. Чому ж тоді інтереси Львова в ЛОР відверто ігноруються?

Принагідно ще раз акцентую, що на відміну від вищевказаної концепції «поглинання», «Самопоміч» пропонує для навколишніх громад біля великих міст принцип співробітництва на основі агломерації. При якому ці села збережуть свою самоврядність та повноваження, свої виборі керівні органи, а також можливість отримання додаткової користі від співпраці в рамках агломерації.