Мінфін та комітет ВРУ підготували зміни до оцінки автомобілів при розмитненні

Заплановано, що у разі ухвалення змін, митниця не буде втручатися в оцінку вартості євроблях під час розмитнення

16:19, 12 грудня 2018

Міністерство фінансів та комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики підготували зміни до Тимчасового порядку митного оформлення транспортних засобів, які виключають втручання митних органів у визначення митної вартості. Про це повідомила голова комітету, народна депутатка Ніна Южаніна на своїй сторінці в Facebook.

«Ці зміни, перш за все, мають вирішити проблему коригування митними органами вартості транспортних засобів, щодо яких здійснюється митне оформлення», – заявила Южаніна.

«Втручання в методику визначення митної вартості транспортних засобів призвело до величезних черг на митницях і створило перешкоди для власників авто на іноземних номерах для розмитнення своїх авто якомога швидше в пільговий період», – написала вона.

Народний депутат пояснила, що якщо при митному оформленні автомобіля громадянин надав документи на підтвердження заявленої вартості авто, зокрема, банківські платіжні документи або договір купівлі-продажу, або копії митних декларацій країн відправлення, митна вартість коригуватися не буде.

В іншому випадку митні органи будуть мати право перевірити достовірність заявленої вартості авто, причому перевірка буде заснована на інформації про вартість аналогічного транспортного засобу в країні попередньої реєстрації автомобіля.

«Якщо вартість авто, щодо якого здійснюється митне оформлення, дорівнює або перевищує нижню межу діапазону вартості аналогічного транспортного засобу без ПДВ, заявлена ​​митна вартість не буде коригуватися. Якщо нижче, митна вартість встановлюється не вище від рівня нижньої межі такого діапазону», – зазначила вона .

При цьому Южаніна додала, що це останнє її втручання в процес виконання законодавчих норм: «Далі – тільки відкриття осіб і їх протиправних дій», — заявила вона.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року набули чинності два закони, які легалізують завезені з порушенням митного і податкового законодавства авто на єврономерах та суттєво ускладнюють ввезення авто на євро номерах в Україну. Це спричинило протести автовласників, які утім не дали жодного результату.

Згідно з новими законами, так званим євробляхарам, що в'їжджають в Україну у режимі транзиту, треба вносити заставу, що дорівнює сумі розмитнення авто. Згодом суму внесеної застави можна повернути. Проте ці гроші можна втратити, якщо порушити термін перебування авто в Україні. Тому для багатьох українців ввезення автомобілів у режимі транзиту стало невигідним.