З оголошенням офіційних результатів знову можна змінювати місце голосування. Такий крок можуть здійснити внутрішньо переміщені особи, а також ті, хто працює чи навчається в іншому місті чи за кордоном. Втім, у державному реєстрі виборців закликають зробити це щонайшвидше. Адже цього разу на зміну виборчої дільниці є лише тиждень.
Дмитро Москвич ‒ переселенець. У рідній Горлівці проголосувати не зможе, бо місто окуповане. Тож хлопець вже вдруге вирушає до державного реєстру виборців.
«Коли перед першим туром я змінив місце голосування, то мені сказали, що перед другим і перед кожними виборами потрібно буде проводити ту саму процедуру. І ось вчора ЦВК оголосив офіційні результати, і сьогодні я вже прийшов змінювати вдруге місце голосування», ‒ розповідає Дмитро.
Аби змінити дільницю, переселенцям з Криму та Донецької й Луганської областей достатньо взяти зі собою лише паспорт. А ось іншим громадянам України, які теж хочуть змінити дільницю, потрібно мати ще додаткові документи.
«У випадку працевлаштування ‒ це довідка з місця роботи, навчання ‒ довідка з місця навчання. Відрядження, відповідно, людина має з собою лист про відрядження, подорожі, путівки, квитки залізничні або ж авіа ‒ вичерпного переліку немає, єдине щоб людина підтвердила факт свого перебування», ‒ пояснює начальник Личаківського відділу Державного реєстру виборців Олег Ногас.
У Державному реєстрі виборців закликають ще раз перевірити свої особисті дані. Це можна зробити або у локальному відділі, або ж у кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua. Змінити дільницю можна до наступного понеділка включно. Державні реєстри працюватимуть і у вихідні дні.