Через пожежу на торфовищах Золочів та прилеглі села огорнуті дошкульним туманом. Тут горять торфовища ще з весни, але тепер це справжня екологічна катастрофа.
Рятувальники працюють тут уже два тижні, проте не можуть справитись із стихією. Торфи горять глибоко всередині. «Завтра має бути техніка, трактор і буде оборюватись по колу торфовище. Тоді будемо заливати водою ці рови, щоб воно не поширювалось», – розповів головний фахівець Золочівського відділу рятувальників Тарас Цільник.
Селяни розповідають, що все розпочалось навесні із спалювання трави, далі вогонь перекинувся на торфи.
«Сьогодні вранці дуже стало важко дихати, ті дими дійшли до Ясенова і Золочева. Такого смороду не було до нинішнього ранку. Район виділив техніку, але її тут недостатньо», – скаржиться мешканець села Червоного Михайло Олексів.
«Я – батько двох дітей, відвів їх сьогодні в садочок, таке враження, що проводив їх через туман. Усе було сиве, хотілося вдягнути якісь пов'язки, то просто нереально було дихати, діти кашляють», – обурений мешканець Золочева Андрій Чикайло.
Люди зачиняють вікна, але це не допомагає. Сховатись від важкої імли неможливо. «Неможливо дихати, в хаті повно диму. На вулиці те саме. Сьогодні зранку видимість була 2 метри перед собою», – зазначила мешканка села Червоне пані Зоряна.
Вогонь знищив уже кілька гектарів пасовища, селяни бідкаються, що пасовище для корів взагалі через пожежу може зникнути. «А тепер там ніхто корови не буде пасти. Там корови будуть застрягати, топитися, там можна провалити і вже все. А дихати то взагалі! Я хвора навіть», – обурена мешканка села Червоне пані Галина.
Пожежу ліквідовують 6-8 рятувальників. Селяни кажуть, аби подолати вогняну стихію, потрібно більше техніки та живої сили.
«Щоб загасити все це, треба, щоб було більше води. Тоді можемо залучити більше робочої сили чи техніки. Однак вода йде на Львів, і якщо ми перекриваємо воду на Львів, і гасимо торфовища, в такому випадку Львів залишається на день-два без води», – розказала головний соціальний інспектор Золочівського соцзахисту Вікторія Шумакова.
«Торф горить давно і наша влада не може дати собі ради, пожежники теж. Тому що воно горить давно і глибоко», – зазначив мешканець села Ясенівці Андрій Гневко.