«Золоте» пальне змушує львів’ян переходити на газове обладнання

18:24, 14 серпня 2014

Періодичний стрімкий ріст валюти корегує і цінники на заправних станціях. На сьогодні, 14 серпня, літр пального коштує вже майже стільки ж, як у Європі. Імпортери нафтопродуктів пояснюють, їхні ціни прив’язані до курсу валют. Тож наші водії зараз усіляко шукають альтернативу, аби тільки зекономити на русі.

Зокрема, вибухнув черговий ажіотаж активності на станціях з монтажу газового обладнання. В середньому за комплект доводиться викладати 10-12 тис. грн, розповів керівник підрозділу з монтажу газового обладнання Олександр Лукашев.

«Люди рахують гроші. Газ – це не модно. Газ – це вигідно. Скраплений газ, який Україна виробляє в достатньому обсязі на наших нафтопереробних заводах, може забезпечити внутрішній ринок з головою», – запевнив керівник СТО.

«Різниця в ціні газу і бензину нині істотна. Попри трохи більший розхід, економія – очевидна», – переконаний водій Роман. Тож, газове обладнання він сподівається окупити вже за 25-30 тис. км. Це середній пробіг за рік.

«Найбільш вагома причина – то гроші. Бензин подорожчав у два рази за останні півроку. І вартість його знову зросла. Багато вже моїх знайомих поставили газ. Всі задоволені», – додав автомобіліст.

Окрім того, відчутною стала різниця вартості пального на різних заправних комплексах. Через різке падіння гривні пальне на українських АЗК значно дешевше, констатують водії. Прірва між імпортними нафтопродуктами зросла мало не на 2 грн/літр. Тож, як пояснив водій Андрій, іноді доводиться «закривати очі на якість».

«Зважаючи, що авто вітчизняного виробництва вигідніше на більш дешевших автозаправках. Вигідніше тих 20 літрів заправити на українській заправці, аніж на тих заправках, де завозиться імпортне пальне», – певен водій.

Тим часом експерти оптимістичних прогнозів не дають. Кажуть, імпортне пальне дорожчатиме разом з валютою. Що більша девальвація гривні, то вищі цінники на пальне. 20 грн за літр 95-го – то вже не анекдот. Втім, експерт нафторинку Леонід Косянчук заспокоїв: через фактичний обвал продажів можна чекати і на лояльність від великих продавців пального.

«Купівельна спроможність населення така, що суттєво падають продажі. Тому що є така справа, як постійні витрати на утримання мережі. І що менше ми продаємо, то більший цей показник. І це все може «з’їсти» запланований прибуток», – пояснив він.