Зоологи просять депутатів скасувати митні збори за ввезення в Україну видів тварин, що зникають

15:06, 22 травня 2015

Українські зоологи звернулись до депутатів Верховної Ради з проханням скасувати митні платежі за обмін тваринами у межах міжнародних програм з порятунку видів, які перебувають під загрозою зникнення. 

Зі слів президента Української асоціації зоопарків та акваріумів Володимира Топчія, за ввезення тварин в Україну в рамках обміну унікальними особинами із зоопарками Європи доводиться сплачувати високі митні збори, які лягають непосильним тягарем на бюджети українських зоопарків.

У відкритому листі до Верховної Ради, профільних міністерств та Державної фіскальної служби, текст якого Володимир Топчій розмістив на своїй сторінці у соцмережі Facebook, голова Української асоціації зоопарків та акваріумів зазначає, що в Україні проблемами збереження унікальних видів тварин займаються лише 7 зоопарків. Всі вони є учасниками спеціальної програми розведення зникаючих видів тварин (ЄЄР ), розробленої Європейською Асоціацією зоопарків та акваріумів (ЄАЗА) Амстердам (Нідерланди), що є органом Євросоюзу.

За його словами, у рамках цієї програми в Європі будь-які операції з обміну зникаючими особинами з метою їхнього порятунку не оподатковуються та не облакадаються митними платежами. Натомість у нашій країні, заначає Топчій, цей процес є комерціалізованим.

«Ця робота потребує великих зусиль, тому що дуже важко підібрати відповідні особини для формування повноцінних пар для розведення та отримання життєздатного потомства. У межах цієї програми, з метою порятунку цих видів тварин з одного парку до іншого їх передають безкоштовно. У європейських державах цей процес передавання не оподатковується. У нашій країні підхід до цієї справи комерціалізований, що несправедливо і неправильно», - пише Топчій.

За його словами, тільки за ввезення пари сніжних барсів нещодавно Миколаївському зоопарку довелось заплатити понад 16 тис. грн митного збору.

«10 травня цього року Миколаївський зоопарк безкоштовно отримав  самця сніжного барса із зоопарку м. Журк (Франція) та самицю сніжного барса із зоопарку м. Зальцбурк (Австрія).  Для оформлення митної документації згадані тварини були оцінені умовно в €50. Вартість транспортування барсів становила €3270. Ці кошти зоопарк повинен був сплатити самостійно. З цієї суми миколаївська митниця нарахувала нам 16 700 грн податків», -пише Володимир Топчій.

Голова Української асоціації зоопарків заначає, що йому незрозуміло, чому в Україні доводиться платити такі великі суми, бо в Європі про схожі митні збори мова не йде.

«Ми не розуміємо, за що і чому ми маємо платити такі кошти. Ніде в Європі такого немає. Зопарки, які займаються порятунком зникаючих видів тварин звільнені від таких платежів. Тому просимо підтримати нас», - написав Володимир Топчій на своїй сторінці у соцмережі.