Зовнішній борг України зріс на 45%

18:30, 3 листопада 2008

"Ми тривалий час йшли в нікуди, а нам казали, що нічого поганого бути не може. Пригадайте. Якийсь місяць тому урядовці щебетали про небувале економічне зростання, пишно презентували бюджет на 2009 рік, збільшений на 100 мільярдів (!) гривень і побудований на незначних інфляційних очікуваннях - 9.5%. Обіцяли небувале зростання доходів бюджету та фонтан щедрих соціальних виплат. Сьогодні раптом схаменулися, а деякі з цих виплат узагалі припинили". Про це лідер ВО "Свобода" зазначив у своєму зверненні до українців, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі партії.

За його словами, крок за кроком економіку Україну невідворотно знищували. Зростання зовнішнього боргу країни на 45% до 100 млрд дол. США. Рекордна інфляція. Ціни на споживчі товари тільки за останній рік в Україні зросли на 31%, прогноз річної інфляції на 2008 рік - 21.6%. Уряд не тільки дарував одноразові виплати, але й здійснив грошову емісію в економіку країни у розмірі 44.7 млрд. грн. Кількість грошей від цього збільшилася на 47%. Злочинно заохочували імпорт. У першому півріччі цього року в Україну ввезли закордонного товару на 7,2 млрд. дол. більше, аніж вивезли. Це втричі більше, аніж за аналогічний період минулого року. Українці почали залежати від того, що виробляють за кордоном. Національна економіка потрапила в невиправдану і шкідливу залежність від світової. Частина національних виробників збанкрутувала.

"Нині усі зусилля влади в Україні треба спрямувати на збільшення доходів бюджетів всіх рівнів. Слід підвищити суму гарантування вкладів фізичних осіб до 250 тис. грн, оскільки може постраждати населення, яке намагається зняти кошти з депозитних рахунків. Це заспокоїть українців - вони будуть певні, що з їхніми депозитами нічого не трапиться. Гроші, які заробітчани-українці з-за кордону переказують своїм родинам, покращують платіжний баланс України, тому варто зняти з цих грошей оподаткування на користь сімей заробітчан аж до стабілізації економічної ситуації в державі. Слід створити в складі Державного бюджету України Фонд підтримки економіки. Кошти цього Фонду через державні банки - "Ощадбанк" та "Укрексімбанк" - можна буде спрямовувати, наприклад, на фінансування інвестиційних проектів загальнодержавного значення, кредитування підприємницької діяльності, що знизить рівень безробіття. Конче необхідно у проекті державного бюджету на 2009 рік передбачити гроші на фінансову підтримку підприємств національної промисловості. Доцільно переглянути структуру видатків держбюджету, аби виявити непродуктивні витрати держави. Вивільнені гроші можна буде спрямувати на нейтралізацію наслідків фінансової кризи", - зазначив О.Тягнибок.