"До червня цього року Кабмін має подати проект нової редакції Закону України "Про вищу освіту"", - повідомив сьогодні, 30 січня, у Львові під час круглого столу з питань зовнішнього незалежного оцінювання голова парламентського комітету з питань освіти і науки, народний депутат України Володимир Полохало.
Участь у круглому столі взяли ректори та проректори львівських ВИШів, директори ПТУ, директори шкіл, депутати Львівської обласної ради.
6 лютого комітет з питань освіти та науки Верховної Ради України заслухає звіт міністра освіти та науки, голови Центру незалежного зовнішнього оцінювання якості освіти. "Зовнішнє незалежне оцінювання - це революційний крок в галузі освіти. Нам необхідно зробити м’яким перехід від іспитів до тестування. Найголовніше, що нам потрібно зробити - це привести у норму законодавство. Необхідно прийняти закон про незалежне оцінювання, або внести зміни до діючих базових законів по освіті", - наголосив голова комітету.
Він також додав, що необхідно внести зміни до кримінального кодексу, аби уникнути випадків, які виникли у Литві, коли тестові завдання з’явилися в Інтернеті за три години до проведення тестувань, обумовити умови участі у тестуванні для окремих категорій громадян, забезпечити надання вчасної інформації про те, які предмети необхідні для вступу у кожному ВИШі. "Ще однією проблемою є те, що вступників не попередили, що підготовчі курси не є підставою для якихось пільг при вступі, ми можемо мати багато судових позовів. Пропонуємо зробити в 2008 році обов’язковим тестування лише для вступників на денну форму навчання", - додав він.
Водночас присутні на круглому столі зазначали, що незалежне тестування може призвести до кризи заочної форми навчання та навчальних закладів 1-2 ступеню (75% випускників зареєструвалися на вступ до ВИШів), а ВИШі творчого спрямування взагалі можуть не набрати групи вступників. До позитивів ЗНО присутні віднесли те, що таким чином від навчального процесу буде відокремлено ВИШі, які надають неякісну освіту. Всі освітяни скаржилися, що для забезпечення нормально навчального процесу їм заважають тендерні процедури.
Директор Львівського регіонального центру незалежного оцінювання якості освіти Лариса Середяк, своєю чергою, зазначила, що для проведення ЗНО у 2008 році достатньо існуючої нормативної бази. "У Львівській області ВИШі, за виключенням Львівського державного інституту новітніх технологій та управління ім. В.Чорновола, задекларували перелік іспитів", - додала Л.Середяк.