З’їзд "Нашої України" може прийняти рішення про вихід з коаліції, - політолог

15:17, 24 червня 2009

"Ідея скликання з’їду "Нашої України" не є новою, її вже тривалий час озвучували, зокрема Віктор Ющенко. Цілком можливо, що на з’їзді партії постане питання про відношення до коаліції. І цілком можливо, що під час голосування за це питання може змінитися позиція більшості і тих, хто підтримує коаліцію, можуть опинитися у меншості. У разі, якщо це відбудеться, коаліція де-юре припинить своє існування, адже її покине один з її членів. Після цього постане питання про формування нової більшості у парламенті", - повідомив сьогодні, 24 червня, у коментарі ZAXID.NET політолог Анатолій Романюк.

Якщо коаліція розпадеться, стверджує Анатолій Романюк, згідно з Конституцією, на формування нової парламентської більшості є один місяць. Якщо за цей час коаліції не буде сформовано, це стане підставою для Президента розпустити парламент. Відтак будуть законні підстави оголошувати позачергові парламентські вибори.

"Реально більшість у парламенті не функціонує. Зокрема підставою для цього є активна робота БЮТ та Партії регіоні, у тому числі пропозиції щодо нової Конституції, коли сторона "Нашої України" не бралася до уваги… Також можна стверджувати, що коаліції не існує, дивлячись на уряд: цілий ряд важливих міністерств не представлені міністрами. Це означає, що коаліція нездатна провести рішення про затвердження тої чи тої конкретної особи на посаду міністра. За таких умов, зокрема у час кризи, є потреба в тому, аби був уряд. А якщо він недієвий - треба проводити дострокові вибори", - сказав експерт.

Взаємовідносини, які існують між Тимошенко і частиною НУНС, яка підтримує Президента, політолог назвав "гарячою війною". У цій ситуації, стверджує Анатолій Романюк, важко знайти сторону, яка є ініціатором, а яка - жертвою: обидві сторони активно використовують у протистоянні риторику і формулювання, дуже далекі від дипломатичних.

"Немає жодних підстав говорити про те, що вони здатні піти на компроміс. А це ще одна причина для того, аби ситуація розв’язалась через парламентські вибори. Але не можна роботи з цього "страшилки", як це намагаються подати політичні лідери БЮТ і близькі до них. Якщо політичні сили підуть на вибори, то суттєво зміниться формат Верховної Ради, адже прийде багато нових політиків", - додав політолог.