Standard&Poor’s підвищило рейтингові прогнози для Кіпру

08:25, 11 квітня 2013

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor’s підвищило прогноз на довго- і короткострокові суверенні кредитні рейтинги Кіпру, які були підтверджені на рівні "ССС/С", до стабільного з негативного, повідомляється в прес-релізі агентства.

"Підвищення прогнозу за рейтингом Кіпру відображає наші очікування того, що уряд країни погодиться на умови фінансової підтримки з боку стабфонду ESM і МВФ розміром до 10 мільярдів євро, а також що перший транш фіндопомоги буде виплачений до терміну погашення євробондів - 4 червня", - йдеться в документі.

Аналітики агентства як і раніше чекають, що Кіпр залишиться членом єврозони при збереженні введеного раніше контролю за рухом капіталу в країні.

"Ми вважаємо, що після того як уряд Кіпру, Рада ESM і виконавча рада МВФ схвалять меморандум про взаєморозуміння, який визначає умови програми економічного порятунку країни, ЄЦБ буде знову приймати кіпрські державні облігації як заставу в обмін на кредитну підтримку фінансових інститутів країни. Ми розглядаємо це як ознаки стабільної підтримки фінансового сектора Кіпру ", - повідомляє S&P.

Аналітики S & P вважають, що в період 2013-2016 років економіка Кіпру скоротиться приблизно на 20%. Агентство може знову погіршити прогноз по рейтингах Кіпру, якщо уряд острівної держави відхилить умови Меморандуму про взаєморозуміння або буде не в змозі виконати вимоги кредиторів.

Додамо, у березні міжнародне агентство Standard & Poor's знизило на один пункт довгостроковий кредитний рейтинг Кіпру. Прогноз за рейтингом був негативний.

Нагадаємо, що міністри фінансів 17 країн єврозони 25 березня підписали попередню угоду, яка забезпечить виділення Кіпру фінансової допомоги, але при цьому загрожує великим вкладникам найбільшого банку країни (Bank of Cyprus) значними втратами.

Міністри фінансів країн єврозони (Єврогрупа) підтвердили розмір фінансової допомоги Кіпру від єврозони і МВФ в розмірі до €10 мільярдів.

У ніч проти 23 березня парламент Кіпру схвалив законопроект про реструктуризацію банків країни. Напередодні парламент відмовився ввести примусове списання частини депозитів у вигляді "податку". У запропонованому законопроекті пропонували списати 6,75% депозитів сумою в 20-100 тисяч євро, і 9,9% з більших вкладів. Попереднє рішення про списання було прийнято урядом за наполяганням кредиторів ЄС.

Українські експерти прогнозують, що фінансова криза на Кіпрі не позначиться на гривні, однак може вплинути на економіку України. Українці, які тримають гроші на Кіпрі, можуть втратити €2,5 млрд.