Травень – місяць приємний, тож минає швидко й непомітно. Останні весняні дні у Львові насичені не лише пахощами півоній і жасмину. Цього тижня серед широкої палітри культурних заходів кожен зможе знайти собі подію до душі.
Можна порозглядати скарби китайського імператора, посидіти за кермом ретро-автомобіля і навіть послухати легендарні голоси львівських «піккардійців». Детальніше - у переліку найцікавіших подій тижня від ZAXID.NET.
Для книголюбів
Ті, що малюють поміж слів. Зустріч із ілюстраторкою Оксаною Булою
Оксана Була – одна з найцікавіших художниць-ілюстраторок в Україні. У 2016 році мисткиня започаткувала серію авторських книг про лісових мешканців – «Зубр шукає гніздо» і «Ведмідь не хоче спати». У 2016 та 2017 роках художниця проілюструвала книгу «Хто росте у парку» Катерини Міхаліциної, яка увійшла до престижного каталогу в галузії міжнародної дитячої і підліткової книги «Білі круки» («The White Ravens 2016»).
Під час зустрічі в «Книгарні Є» Оксана Була розповість, як виникають яскраві ідеї, звідки беруться неповторні персонажі, а також презентує свою авторську книгу про казкового лісового мешканця Туконі.
Вівторок 29 травня, 18:30, «Книгарня Є», просп. Свободи, 7
Оксана Була - одна з найкращих українських ілюстраторок (фото - Eva Sedláčková/Facebook)
Для меломанів
Концерт «Ірландський щоденник» від дуету «МО»
Олеся Здоровецька і Марк Токар зіграють концерт для шанувальників імпровізаційної музики. Вільний полілог між вокалом, роялем і котрабасом можна буде послухати в мистецькому центрі «Дзиґа».
Олеся Здоровецька вже близько шести років мешкає в Дубліні, де працює з джазовою, імпровізаційною та експериментальною музикою. Композиторка створює саунд-дизайн для театру і кіно, а також стала засновницею та кураторкою поетично-музичної платформи «Фоніка» в Дубліні.
Марк Токар — контрабасист світового рівня, один з найяскравіших представників української джазової сцени. Він був учасником міжнародного проекту Кена Вандермарка «Resonance», а нині виступає лідером міжнародних проектів Leo’m’art, Mark Tokar’s Quintet і Avtokar.
Вівторок 29 травня, 19:30, МЦ «Дзиґа», вул.Вірменська, 35
Концерт Airborne Extended
У перший день літа зі сцени Органного залу лунатимуть звуки арфи, флейти та клавесина. Австрійський колектив Airborne Extended запропонує львівським слухачам твори сучасних європейських композиторів: Ханнеса Кершбаумера, Едуарда Деметца, Александра Кайзера, Маргарети Ферек-Петрік. Прозвучить також і класика від Жака Оттетера до Фредерика Шопена.
П'ятниця, 1 червня, 19:00, Будинок органної та камерної музики, вул. Бандери, 8
Квартет з Австрії виконує твори сучасних європейських композиторів
Концерт «Піккардійської терції» в рамках циклу «Українське вибране»
Цикл концертів «Українське вибране» у Львові продовжить вокальна формація «Піккардійська терція». Шестеро музикантів гурту давно вже увійшли в історію вітчизняної музики, а п’ятничний концерт – це особлива нагода почути їхні неперевершені голоси у невимушеній клубній атмосфері
П'ятниця, 1 червня, 20:00, FESTrepublic, Старознесенська 24
Для любителів історії
Виставка «Скарби династії Цін»
Якщо ви цікавитесь культурою Сходу, то зібрання китайської культури XVIII-XIX ст. саме для вас. Зброю, дорогоцінності та сакральні артефакти, частина з яких колись належала останньому імператоруКитаю – Пу Ї, можна роздивитися у виставкових залах палацу Потоцьких.
Від 1 червня, Палац Потоцьких, вул. Коперника, 15
Міжнародний фестиваль ретро-автомобілів Leopolis Grand Prix 2018
П’ятниця видастся надзвичайно насиченою на культурні події. Вже ополудні готуйтеся відвідати відкриття фестивалю Leopolis Grand Prix 2018. На території Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького можна буде порозглядати сотні рідкісних давніх автомобілів від 50 автоклубів світу. На фестивалі анонсують насичену програму для дітей, тому весело буде і великим, і малим. Свято ретромашин триватиме до неділі.
П'ятниця, 1 червня, 14:00, Парк культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького
В рамках фестивалю відбуваються перегони ретро-автомобілів (фото - ZAXID.NET)
Для урбаністів
Лекція Юліана Чаплінського Vol.9 Як читати стилі в архітектурі міст?
У Центрі Шептицького триває цикл лекцій головного архітектора Львова Юліана Чаплінського. Цього тижня йтиметься про особливості розмаїтих архітектурних стилів, їхній історичний контекст і вплив на сучасне урбаністичне середовище.
Як глибше зрозуміти минуле міста і, відповідно, усвідомити його актуальні потреби – про це й розповість головний архітектор Львова. Лекції Юліана Чаплінського набувають особливої ваги в часи нескінченних баталій навколо забудов і реконструкцій.
Четвер, 31 червня, 19:00, Центр Шептицького, Стрийська, 29
На попередніх лекціях Юліан Чаплінський розповідав про сучасний стан архітектури в Україні і світі (фото - Центр Шептицького/Facebook)
Відкриття урбаністичного проекту «Майстерня міста 2018»
Впродовж десяти днів у центрі Львова триватиме VII «Майстерня міста». У програмі – дискусії, воркшопи і майстер-класи, спрямовані на покращення міського середовища і збереження культурної спавдщини. А відкриють подію весело і з музикою від Львівської школи джазу.
П'ятниця, 1 червня, 15:00, внутрішній дворик Ратуші, пл. Ринок, 1