Зварич та Старовойт опинилися в антирейтингу 2009 року

12:34, 25 грудня 2009

«Український тиждень» роздав антинагороди за сумнівні досягнення 2009 року. Очолив антирейтинг Нестор Шуфрич «за значний внесок у справу перетворення української політики на цирк». Львів’яни Ігор Зварич та Олесь Старовойт теж посіли почесні місця.

Колеги-телевізійники давно зрозуміли, що участь у політичному ток-шоу Нестора Шуфрича – гарантія зростання рейтингу програми, про що свідчить недавній інцидент з міністром МВС Юрієм Луценком у "Шустер live".

На другому місці в антирейтингу опинився Арсеній Яценюк "за тріумфальний провал передвиборчої рекламної кампанії".

Третє місце посіла Інна Богословська за спробу "розполовинити" Севастополь між Україною та Росією. "Природна двомовність", якою не раз пишалася Інна Богословська, в питаннях суверенітету та територіальної цілісності України завела її так далеко, що вона розвішала в Криму білборди з гаслом "Досить ділити Севастополь! Дамо місту статус українсько-російської території!", пише видання.

Четверте місце антирейтингу дісталося львів’янину, заступнику керівника штабу Віктора Ющенка у Львівській області Олесю Старовойту "За віру у святість президента", який 17 листопада, оцінюючи кандидатський рейтинг чинного президента зазначив, що про це потрібно говорити 17 січня 2010 року. "У Страсну п’ятницю рейтинг Ісуса Христа був 0%, за тиждень у Єрусалимі він зашкалював", – цілком серйозно зауважив Старовойт.

Мер Києва Леонід Черновецький опинився на 5-му місці антирейтингу "За відвертість у своєму цинічному ставлення до мешканців столиці". Секретар Київської міськради Олесь Довгий – на 6-му місці "За оборону Києва", мер Полтави Андрій Матковський – на 7-му місці "За оборону Полтави від Мазепи", секретар Донецької міськради та заступник голови Донецької облорганізації Партії регіонів Ніколай Левченко "За послідовність", який у 2007 році "прославився" своєю заявою про те, що в Україні єдиною державною мовою має бути російська, а цьогоріч домагався від Міносвіти виключити із шкільних тестів "суперечливі історичні питання". Мер Сімферополя Геннадій Бабенко посів у антирейтингу 9-те місце "За щедрість", адже виписав собі та своїм заступникам майже 800 тис. грн премій. Голова Нацбанку Володимир Стельмах посів 10-ту сходинку анти рейтингу "За порятунок потопельників", оскільки Нацбанк в час кризи надрукував і розподілив між 94 фінустановами 36,9 млрд грн – левова частка цих коштів пішла на валютні спекуляції та надання кредитів фірмам, пов’язаним з керівниками та/або власниками банків.

Екс-заступник голови Служби безпеки України Андрій Кислинський посів 11 місце "За підрив довіри до українських дипломів про вищу освіту". Депутат від Партії регіонів Олександр Черноморов, якому вдалося відсудити у Верховної Ради квартиру у Києві, однак так і не вдалося через кризу її отримати, посів 12-те місце антирейтингу "За жагу до справедливості". Під номером 13 – міністр охорони здоров’я України Василь Князевич – "За епідемію паніки". Заступник Генпрокурора Олександр Шинальський, подавши у відставку, отримав 14 місце в антирейтингу "За честь мундира".

15 місце антирейтингу 2009 року отримав екс-голова Львівського адміністративного апеляційного суду Ігор Зварич. Йому перепала "Спеціальна премія імені Оле-Лукойє: за "казочки" про походження грошей, вилучених у нього правоохоронцями.

На 16-й сходинці – співачка Світлана Лобода "За підтримання іміджу України закордоном".

На 17-му місці – актор Богдан Ступка "За роль "Картошки" у фільмі "Тарас Бульба".