Телеканали перервали звернення Трампа після заяви про «вкрадену перемогу»

Трамп активно просуває теорію про «сфальсифіковані вибори» після того, як Байден вирвався у лідери

10:51, 6 листопада 2020

Звернення чинного президента Дональда Трампа перервали одразу декілька американських телеканалів після того, як він заявив про те, що демократи «намагаються вкрасти його перемогу» та фальсифікують вибори. Про це повідомляє The Verge.

Трансляцію промови зупинили MSNBC, ABC, CBS, CNBC і NBC. Ведучі телеканалів заявили про необхідність перевірити факти, уточнивши, що «поки невідомо про жодні незаконні голосування та про перемогу Трампа».

У CNBC наголосили, що промову Трампа перервали, бо «те, що говорить президент, не відповідає дійсності».

Промову не переривали тільки CNN і FoxNews.

Згодом Дональд Трамп опублікував частини зі свого виступу у Twitter, але соцмережа позначила їх як «сумнівні дописи».

Того ж дня Facebook заблокував 350-тисячну спільноту Stop the Steal (Зупинити крадіжку), в якій прихильники Трампа, зокрема, закликали до насильства і поширювали фейки про фальсифікації виборів командою Джо Байдена.

Зараз в США триває підрахунок голосів на президентських виборах. Станом на 6 листопада, Джо Байден впритул наблизився до перемоги – йому залишилося отримати ще 6 голосів виборників. По суті для цього Байдену потрібно лише втримати перевагу в Неваді, де він з незначним відривом лідирує після підрахунку 80% голосів.

Як працюють вибори президента США і коли слід чекати остаточних результатів

У виборчій системі США результати спочатку рахують на рівні штатів. За системою колегії вибірників, кожен штат отримує кількість голосів пропорційно до кількості населення.

Отож формально президента США обирають не виборці, а делеговані ними представники – тобто колегія виборників. Їх, загалом в усіх штатах – 538, і для перемоги кандидат має заручитися підтримкою мінімум 270 з них.

В 48 штатах діє правило «переможець забирає все»: навіть якщо кандидат переміг у штаті з мінімальним відривом, йому дістаються голоси всіх виборників цього штату.

Саме тому у 2016 році Трамп став президентом, хоча за нього віддали на майже 3 млн голосів менше, ніж за демократку Клінтон.

Особливу увагу слід звертати на штати, що приносять кандидатам велику кількість виборників. Для прикладу, найбільш заселена Каліфорнія дає кандидату 55 виборників із 270, необхідних для перемоги.

Формально результати голосування Федеральна виборча комісія має оголосити до 8 грудня, але на практиці вони відомі вже в ніч після дня виборів. Хоча цьогоріч, через рекордну явку виборців, підрахунок голосів може затягнутись.