Вихователька з Рівненщини Віта Черешньовська через суд скасувала рішення про незаконне звільнення начебто за «аморальну поведінку». В 2018 році керівниця дитсадка Лариса Музика звільнила її за декілька світлин у купальнику. Судова тяганина тривала п'ять років, врешті суд першої інстанції виплатити жінці 112 тис. грн за час вимушеного прогулу і ще 20 тис. грн моральної компенсації.
Зазначимо, що завідувачка дитсадка в селі Бугаївка Лариса Музика звільняла Віту Черешньовську двічі. В обох випадках в трудовій книжці було зазначено, що звільнили її через «аморальну поведінку». Лариса Музика пояснювала, що їй не подобались фото в соцмережах підлеглої. Йшлося про декілька світлин, на яких жінка позувала в купальнику, а також фото, де жінка тримала в руках келих вина.
Після першого звільнення в 2018 році вихователька звернулась до суду і домоглась поновлення. Втім, завідувачка вдруге звільнила жінку. Щодо другого звільнення судова тяганина тривала впродовж п'яти років. Як розповіла у коментарі ZAXID.NET Віта Черешньовська, сторона відповідача робила все, аби затягнути розгляд справи.
Судове засідання відбулось в понеділок, 6 березня. Суд частково задовольнив позов, але поновитись на посаді жінка вже не зможе: в 2021 році дитсадок, у якому вона працювала, закрили. «Оскільки в ході судового розгляду справи було встановлено неможливість поновлення позивача на попередній посаді, рішенням суду визнано її звільненою на підставі п.1 ч.1 ст. 40 КЗпП України (звільнення у випадку ліквідації підприємства)», – йдеться у рішенні суду.
Також Радивилівський райсуд постановив виплатити жінці 111 тис. грн за час вимушеного прогулу та ще 20 тис. грн моральної компенсації.
«Я і не планувала повертатись туди на роботу. Мені було важливо змінити ці записи в трудовій книжці, де зазначалось, що мене звільнили начебто через аморальну поведінку», – зазначила жінка.
Також вона також домоглась, аби суд прийняв ухвалу щодо того, що в діях завідувачки дитсадка були порушення ст. 172 ККУ (грубе порушення законодавства про працю). Ухвалу спрямували до прокуратури.
Додамо, що це рішення першої інстанції, тож Лариса Музика може оскаржити його в апеляційному суді.