Більшість звільнених з полону бойовиків 16 квітня українців підтверджують факти катування у в'язницях. Про це заявили в Офісі генерального прокурора.
Звільнені заявили про побиття, нелюдського поводження, застосування психологічного та сексуального насильства та приниження людської гідності, що в деяких випадках призводило до каліцтв та смерті
Правоохоронці заявили, що зараз працюють зі звільненими українцями, аби підготувати та передати докази порушення міжнародного гуманітарного права до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду. Прокурори також переконують, що забезпечать притягнення до відповідальності винних у вчиненні воєнних злочинів на національному рівні.
«За шість років збройної агресії РФ органи прокуратури спільно з СБУ встановили понад 160 місць незаконного утримання українських громадян на Донбасі. Більше 3,5 тисяч осіб були протиправно позбавлені волі», — йдеться у повідомленні.
В Офісі генпрокурора кажуть, що в окремих місцях одночасно утримувалося в нелюдських умовах від 200 до 300 осіб незалежно від статі, без належного медичного забезпечення та харчування. Українські правоохоронці також переконують, що нині за порушення законів та звичаїв війни (стаття 438 КК України) вже притягнуто до кримінальної відповідальності понад 80 осіб.
Нагадаємо, що 16 квітня завершився процес взаємного обміну полоненими між Україною і бойовиками окупованих районів Донецької та Луганської областей. Україна отримала 20 людей, а на непідконтрольну територію передала 14. Цей обмін – перший за формулою, коли Україна повернула більше осіб, ніж передала.