Звіт фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді

10:37, 13 липня 2016

Близько 100 навчань зі створення ОСББ, школа підприємництва для школярів, програма цифрового перетворення Львова, розвиток дитячо-спортивної інфраструктури. Це лише декілька досягнень, які нам вдалося реалізувати. Проте жодне із них не стало б можливим без спільної праці: громадськості, виконавчих органів та депутатів.

Зроблено вже чимало, проте ще більше нам з Вами доведеться зробити. Тому напередодні відкриття четвертої сесії Львівської міської ради хочу розповісти про перші результати співпраці людей, які люблять Львів. 

Захист Конституції

Зміни до Конституції України, за які невдовзі голосуватимуть у Верховній Раді, дозволять провести вибори на Донбасі та узаконять терористичні народні республіки на Сході країни. Депутати Львівської міськради звернулися до голови ВР з вимогою не допустити змін до Конституції, які можуть узаконити ЛНР та ДНР, та не дозволити вбивцям вільно господарювати на українських територіях.

Навчання зі створення ОСББ

З січня щотижня наша команда проводить навчання зі створення ОСББ, залучаючи для цього юристів та успішних керівників. Наш депутат Любов Давидович стверджує - це найлегший і найкращий шлях. Тоді мешканці стають господарями свого будинку і вони визначають, наприклад, тариф за обслуговування.

Отримати консультацію зі створення ОСББ можна у нашому офісі за адресою: м. Львів, пл. Міцкевича, 6/7 (5 поверх), або в офісі на Сихові: просп. Червоної Калини, 64 (навпроти Сихівської РА). За детальнішою інформацією звертайтеся за телефоном: (032) 297-1000.

Будівництво та промисловість

Інтерактивна мапа проблемних підприємств  – одна із наших ініціатив. Зараз мапа налічує п’ять заводів-руїн, які займають площу 30,9115 га, а деякі з них не сплачують у бюджет Львова ні копійки. Лише через ці підприємства місто щороку втрачає 5,5 млн. гривень.

По кожному із цих об’єктів наш депутат Вікторія Довжик спільно з юристами та активістами «Самопомочі» вивчає фактичний стан справ згаданих суб’єктів господарювання, причини занепаду та шукає варіанти вирішення цієї ситуації. Одним із таких варіантів є проведення інвентаризації занедбаних земельних ділянок для подальшого залучення інвестора чи використання в інтересах громади міста.

Громадськість проти гральних автоматів

За різними даними, зараз у м. Львові функціонує більше ста закладів, де організовують та проводять азартні ігри, в тому числі через мережу інтернет. Більшість таких закладів позиціонують себе як «Державна лотерея» та здійснюють свою діяльність на підставі ліцензії на випуск та проведення лотерей.

Спільно з громадськими активістами ми виявляємо підпільні гральні заклади, скеровуємо звернення у поліцію та інші правоохоронні органи. На жаль, на сьогодні реакція практично нульова.

Під час громадських слухань, ініційованих «Об’єднанням «Самопоміч», ухвалено спільну резолюцію задля обмеження негативного впливу азартних ігор. Серед вимог львів’ян – посилення контролю над діяльністю Державних лотерей, під прикриттям яких працюють гральні автомати, та законодавчі зміни, які допоможуть ліквідувати незаконні гральні заклади.

Курси шкільного підприємництва та ініціативи у сфері цифрового перетворення Львова

Навчатися підприємництву потрібно ще зі школи, – переконані наші депутати. Саме тому Андрій Пундор та Максим Коляда запровадили «Школу підприємництва» для школярів. Першим пробним районом обрали Сихів, а далі планують поширити навчання на усі школи Львова.

Також у Львові ухвалили «Програму цифрового перетворення Львова».

Відкритий бюджет, електронний квиток, впровадження електронно-медичної картки в міських лікарнях та поліклініках,  створення єдиної бази пацієнтів, інтерактивні класи у школах, облаштування електронних інформаційних табло на зупинках, система моніторингу ефективності теплопостачання та водопостачання, замовлення довідок через інтеренет – це деякі з заходів, які передбачені у Програмі.

Дитячо-спортивна інфраструктура

Депутати Львівської міської ради затвердили перелік дитячо-спортивних майданчиків, які цьогоріч збудують у Львові. На їх встановлення у бюджеті розвитку передбачено 1 млн. гривень.

Майданчики встановлюють відповідно до черги. Цей список складався на основі звернень з минулих років, а нові заявки, відповідно, закладатимуться у списки пізніше. Якщо цьогоріч використаємо усі кошти по цій статті видатків, то комісія звернеться з проханням на дофінансування.

Також депутати нашої фракції популяризують спорт. Так, 100 найкращих спортивних  дитячих тренерів Львова отримають грошові премії у розмірі 25 тис грн.

Зокрема, Роман Федишин закликав тренерів та вчителів фізкультури бути активними та подавати свої анкети на здобуття премії. Адже немає жодних обмежень, Програма ставить у рівні умови всіх, хто працює з дітьми.

Також спортивні федерації отримають кошти на проведення «Кубків Львова».

Замість ґрат – дружня підтримка

У Львові розпочав працювати Центр пробації для неповнолітніх – спеціальний заклад для підлітків, які перебувають у конфлікті з законом. Тут у формі тренінгів, майстер-класів та спілкування з дітьми працюватимуть психологи, священики, соціальні фахівці та педагоги. Окрему увагу приділятимуть роботі з батьками.

Один з ініціаторів створення Центру – наш депутат Оксана Рубай. Центр задуманий в рамках реформування ювенальної юстиції для того, щоб підліток, який вчинив правопорушення, мав шанс через програму реабілітації в умовах побуту вести своє життя і проводити корекційну програму, а не отримувати покарання і сидіти за ґратами.

Онлайн-приймальні

Відтепер кожен охочий може поспілкуватись із міським обранцем чи написати звернення  у розділі «Кабінет депутата».

Наші депутати постійно проводять особисті прийоми мешканців у всіх районах Львова. Аби ще більше спростити спілкування з громадою, ми відкрили онлайн-приймальні. Це черговий крок, яким ми засвідчуємо відкритість та прозорість у роботі, тобто ті принципи, з якими ми йшли на вибори.