Звіт Кокса-Кваснєвського вплине на долю угоди Україна-ЄС, – Фюле

08:30, 20 вересня 2013

Звіт спостерігачів від Європейського парламенту екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського і екс-президента Європарламенту Пета Кокса вплине на остаточне рішення країн членів щодо підписання угоди про асоціацію ЄС з Україною. Про це в ефірі «5 каналу» сказав Європейський комісар з розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Водночас Фюле відзначив істотний поступ у виконанні Україною критеріїв необхідних для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Але разом з тим, Фюле наголошує, що залишаються не вирішенні питання, зокрема – вибіркове правосуддя.

«Ми побачили істотний поступ, ми всі на певній дорозі, я бачу цілу низку виконаних критеріїв із тих одинадцяти, але залишаються ще не вирішенні питання, деякі законопроекти, що мають надійти до Верховної Ради і пройти принаймні перше читання. Також є питання політично вмотивованої юстиції», – заявив Європейський комісар.

Додамо, Кокс і Кваснєвський стали спостерігачами від Європейського парламенту із судових процесів над Тимошенко і розпочали роботу 11 червня 2012 року. Відповідних домовленостей було досягнуто між прем'єр-міністром України Миколою Азаровим і президентом Європарламенту Мартіном Шульцем.

Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.