Депутат міської ради Енергодара Запорізької області Артем Дубков заявив, що ще в п’ятницю, 5 серпня, його товариш і волонтер Євген Панов не планував жодних поїздок.
«Нічого він не планував, я з ним напередодні (зникнення) зустрічався. Він зі зв’язку зник 6-го, а в п’ятницю 5-го ми з ним зустрічалися в офісі, у громадській прийомній партії УКРОП. Він не збирався ні в які поїздки», – сказав місцевий депутат в коментарі «Українській правді».
«Він (Панов) – керівник громадської організації ветеранів АТО Енергодара, ми обговорювали з ним діяльність цієї організації, соціальні питання, партійні… Ні про яку поїздку – ні на війну, ні на фронт – не йшлося», – наголосив Дубков.
«Я пам’ятаю, що в п’ятницю він сказав: хочу сходити на риболовлю… Що він кудись поїде – я не чув», – зазначив він.
На запитання, як Панов міг опинитися в Криму, Дубков відповів: «Викрадення. Тільки викрадення з метою дискредитації української сторони для того, щоб виправдати відкрите військове вторгнення».
«Треба стежити далі за ситуацією. За заявою російської сторони, у складі групи – 15 осіб. Треба стежити за іншими – ймовірно, вони навіть не знайомі між собою», – вважає Дубков.
«Женя взагалі не підходив на роль диверсанта, навіть за своїми фізіологічними даними: зріст 1,90-1,95 м, вага 120 кілограмів, складно собі уявити, що така людина може непомітно кудись пролізти й замінувати щось…» – заявив він.
Дубков розповів, що Панов «із перших днів війни організував “Самооборону” в Енергодарі, потім виставив блокпост в Енергодарі, потім пішов добровольцем на фронт, повернувся звідти – членом УКРОПу став одразу, балотувався в міськраду за квотою УКРОПу став членом виконавчого комітету в міськраді».
«Активна позиція… Крім того, він — водій на режимному об’єкті, працював на «Запорізькій атомній станції». Ця людина о 7 ранку зайшла на роботу, о 4 вечора пішла. Припустити, що в обідню перерву він вів розвідувально-диверсійну діяльність — слабко віриться», — додав Дубков.
Нагадаємо, російська ФСБ заявила 10 серпня про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України.
Після цього президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.
Президент України назвав ці звинувачення безпідставними і цинічними, адже Україна не використовує терористичні заходи для повернення Криму.
Міністерство оборони України, Головне управління розвідки Міноборони, РНБО України спростували заяви ФСБ РФ. Зокрема, речник Генштабу Міноборони України назвав заяву ФСБ «провокацією», припустивши, що ця заява може бути складовою «антитерористичних навчань», які ФСБ проводить в окупованому Криму.
Разом із цим, Нацполіція почала розслідувати зникнення Євгена Панова, мешканця Енергодара Запорізької області, учасника АТО, якого ФСБ РФ назвала затриманим в Криму керівником «українських диверсантів».