З’явилося відео, де Панов з синцями на обличчі зізнається в підготовці терактів у Криму

22:31, 11 серпня 2016

У мережі з’явилося відео допиту викраденого російськими силовиками громадянина України Євгена Панова, якого суд в окупованому Криму заарештував на 2 місяці за «диверсію».

На відео Панов визнав свою провину в нібито підготовці «диверсії», заявивши, що «операція була спланована групою кадрових офіцерів розвідки України».

За його словами, в цю групу нібито увійшли такі кадрові офіцери: Олександр Кирилов («Кирило»), Олег Петренко («Лис»), Олексій Сандул («Сай»), а також офіцер на ім’я Дмитро і людина з позивним «Дешек».

Варто зазначити, що на обличчі Панова видно численні синці.

 

Ситуація в Криму загострилася після того, як російська ФСБ заявила 10 серпня про виявлення в Криму групи диверсантів, а також про ліквідацію «агентурної мережі» Головного управління розвідки Міноборони України.

Після цього президент Росії Володимир Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.

Президент України назвав ці звинувачення безпідставними і цинічними, адже Україна не використовує терористичні заходи для повернення Криму.

Міністерство оборони України, Головне управління розвідки Міноборони, РНБО України спростували заяви ФСБ РФ. Зокрема, речник Генштабу Міноборони України назвав заяву ФСБ «провокацією», припустивши, що ця заява може бути складовою «антитерористичних навчань», які ФСБ проводить  в окупованому Криму.

Разом із цим, Нацполіція почала розслідувати зникнення Євгена Панова, мешканця Енергодара Запорізької області, учасника АТО, якого ФСБ РФ назвала затриманим в Криму керівником «українських диверсантів». Його вже арештували на два місяці. Іншого затриманого звуть Андрій Захтей, однак його національність Росія не повідомила.

У четвер, 11 серпня, президент України Петро Порошенко провів нараду з керівниками силових відомств та МЗС. Він, зокрема, зобов’язав міністра закордонних справ Павла Клімкіна доручити керівнику місії України при ООН провести консультації в Раді безпеки ООН та детально проінформувати про розвиток подій у районі адміністративного кордону з Кримом та лінії зіткнення.